REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W zdrowym ciele zdrowy duch

Wiele szkół z terenu naszego powiatu promuje zdrowy tryb życia starając się w przystępny i atrakcyjny dla ucznia sposób przekonać go, że inwestując we własne zdrowie nie tylko poprawia swoje samopoczucie ale też jest „trendy”. Bo świadome wybory dotyczące ekologii i życia w zgodzie z naturą są na topie. 

Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych – organizator powiatowego konkursu pod patronatem Starosty Zgierskiego „Żyj zdrowo”, zadbał o humorystyczny charakter młodzieżowych zmagań, wydawać by się mogło wbrew hasłu, które zawisło na sali gimnastycznej – „Dbajmy o zdrowie nie dlatego, że jest ważne ale dlatego, że bez niego wszystko inne jest nieważne”.

Zawodnicy z sześciu drużyn musieli między innymi wykazać się sprawnością fizyczną pokonując tor przeszkód, by na koniec celnie rzucić zmiętą gazetą do kosza oznaczonego „makulatura”. O potrzebie segregacji śmieci miała przypominać także konkurencja polegająca na trafieniu plastikową butelką do bramki. 
 
Reprezentanci szkół mieli też za zadanie ułożyć z liter wchodzących w skład nazw kierunków kształcenia szkoły będącej gospodarzem imprezy, jak najwięcej wyrazów związanych ze zdrowiem. 
 
Najlepiej z zadaniami poradziła sobie ekipa z Gimnazjum Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Zgierzu. Tuż za nią uplasowały się gimnazja ze Strykowa i Głowna. 
 
Zgodnie z ideą konkursu Starostwo Powiatowe w Zgierzu ufundowało dla zwycięzców sprzęt sportowy, by pamiętali o starej jak świat dewizie „w zdrowym ciele zdrowy duch.”
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a