REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W Zgierzu powstanie lotnisko

Zgierz się rozwija. Czy jest już na tyle duży, że potrzebuje własnego lotniska? Okazuje się, że tak.

Francuski inwestor zamierza wybudować w Zgierzu lub bliskim jego sąsiedztwie lotnisko dla awionetek. W regionie Zgierza i Strykowa działa duża liczba firm z zagranicznym kapitałem. To przede wszystkim dla ich kadry menadżerskiej ma służyć lotnisko. Ponadto dojazd z łódzkiego Lublinka jest na tą chwilę dość uciążliwy.

W maju prezydent Iwona Wieczorek odbyła przelot nad Zgierzem wraz z inwestorem, który szukał dogodnej lokalizacji dla swojej inwestycji. I znalazł. Jedna z nich znajduje się na terenie miasta w okolicy ul. Aleksandrowskiej, druga na terenie gminy Zgierz w Dąbrówce Wielkiej.

Władze Zgierza uważają, że realizacja inwestycji będzie miała dla miasta duże znaczenie, ponieważ wraz z nią powstanie również powiązana infrastruktura: hotel, restauracje, czy wypożyczalnia samochodowa. 

Lotnisko dla małych samolotów nie miałoby spełniać jedynie funkcji biznesowej. – Podobne lotnisko działa w Piotrkowie Trybunalskim i cieszy się zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Piotrkowa ale również łodzian, którzy chętnie biorą udział w skokach na spadochronie. Również w Zgierzu mogłyby powstać różnego rodzaju szkółki sportów powietrznych – mówi Emila Adamczyk, Asystent Drugiego Zastępcy Prezydenta Miasta Zgierza. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a