REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W Zgierzu powstanie lotnisko

Zgierz się rozwija. Czy jest już na tyle duży, że potrzebuje własnego lotniska? Okazuje się, że tak.

Francuski inwestor zamierza wybudować w Zgierzu lub bliskim jego sąsiedztwie lotnisko dla awionetek. W regionie Zgierza i Strykowa działa duża liczba firm z zagranicznym kapitałem. To przede wszystkim dla ich kadry menadżerskiej ma służyć lotnisko. Ponadto dojazd z łódzkiego Lublinka jest na tą chwilę dość uciążliwy.

W maju prezydent Iwona Wieczorek odbyła przelot nad Zgierzem wraz z inwestorem, który szukał dogodnej lokalizacji dla swojej inwestycji. I znalazł. Jedna z nich znajduje się na terenie miasta w okolicy ul. Aleksandrowskiej, druga na terenie gminy Zgierz w Dąbrówce Wielkiej.

Władze Zgierza uważają, że realizacja inwestycji będzie miała dla miasta duże znaczenie, ponieważ wraz z nią powstanie również powiązana infrastruktura: hotel, restauracje, czy wypożyczalnia samochodowa. 

Lotnisko dla małych samolotów nie miałoby spełniać jedynie funkcji biznesowej. – Podobne lotnisko działa w Piotrkowie Trybunalskim i cieszy się zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Piotrkowa ale również łodzian, którzy chętnie biorą udział w skokach na spadochronie. Również w Zgierzu mogłyby powstać różnego rodzaju szkółki sportów powietrznych – mówi Emila Adamczyk, Asystent Drugiego Zastępcy Prezydenta Miasta Zgierza. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub