REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Walczyli o tytuł dzilenicowego roku 2014

Zakończyła się trwająca dwa dni VII edycja Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” na szczeblu wojewódzkim.

Zwycięzcą okazał się sierż. sztab. Karol Florczak reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Zgierzu. Na co dzień pracujący w Komisariacie Policji w Ozorkowie. Jest dzielnicowym dla gminy Ozorków.

II miejsce zajął mł. asp. Łukasz Luba z KPP Bełchatów.

III miejsce – st. sierż. Andrzej Zbróg z KMP w Skierniewicach.

Nagrody wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Renata Kasprzyk – Papierniak.

44 dzielnicowych z różnych jednostek Policji województwa łódzkiego rywalizowało o tytuł Najlepszego. Konkurs zorganizowany został przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, odbył się  w dniach od 4 do 5 września 2014 r. w sieradzkim Ośrodku Szkolenia. Inicjatywa ta ma głównie na celu poszerzenie i doskonalenie wiedzy, a także umiejętności praktycznych  dzielnicowych. Policjanci oceniani byli w dwóch konkurencjach: teście wiedzy obejmującym problematykę z zakresu działania funkcjonariuszy służby prewencyjnej skierowanym głównie na profilaktykę społeczną oraz w praktycznym sprawdzianie podczas symulacji przyjęcia interesanta. Komisja sędziowska oceniała m.in. umiejętności policjantów w zakresie tworzenia atmosfery życzliwości, a także udzielenia pomocy interesantowi poprzez wskazanie możliwych do zastosowania rozwiązań prawnych zmierzających do rozwiązania przedstawionego problemu. W województwie łódzkim służbę pełni 456 dzielnicowych w 22 jednostkach powiatowych/miejskich Policji. 

Serdecznie gratulujemy laureatom kolejnej edycji konkursu „Dzielnicowy Roku ”, a reprezentantom województwa łódzkiego życzymy powodzenia podczas finału zawodów w Katowicach!

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.