REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wiadukt kolejowy Zgierz-Łódź Widzew rozebrany

To dość dziwny widok dla przyzwyczajonych do przejazdu ul. Łagiewnicką w Łodzi. Wiadukt na linii kolejowej Zgierz-Łódź Widzew został „zdjęty”.

Przejdzie on gruntowy remont. Zyska nową powłokę antykorozyjną. Wymienione zostaną uszkodzone części. Prace konserwacyjne potrwają do 19 września. Do tego czasu kierowcy samochodów ciężarowych będą mogli korzystać z przejazdu tą ulicą. Wcześniej nie było to możliwe, ponieważ wiadukt zawieszony był dość nisko nad jezdnią.

Przed remontem z wiaduktu korzystały nieliczne pociągi towarowe. Ale to ma się wkrótce zmienić. Będą tędy mogły przejeżdżać również składy osobowe. Remont związany jest z budową Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W przyszłości będą tędy kursowały nowoczesne szynobusy, które umożliwią szybkie połączenie na trasie Łódź Widzew-Zgierz-Ozorków-Kutno, a także Łódź Widzew-Zgierz-Stryków-Głowno-Łowicz.

Remont wiaduktu nad ul. Łagiewnicką pochłonie około 150 tys. zł. W planach jest również modernizacja trzech innych łódzkich wiaduktów – nad ul. Pomorską, Telefoniczną i Warszawską. Prace przeprowadzają PKP Polskie Linie Kolejowe z pomocą Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a