REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wicestarosta Zgierski Ambasadorem Fundacji Happy Kids

Rodzinne Domy Dziecka Fundacji Happy Kids to ładne i zadbane domy jednorodzinne z ogrodami i placami zabaw, ale co najważniejsze to miejsca, gdzie dzieci, których rodzicom odebrano lub ograniczono prawa rodzicielskie, znajdują ciepło, opiekę i zrozumienie. 

Nasze domy to nie klosze ani cieplarnie – podkreślają szefowie Fundacji Radosław Wiśniewski i Aleksander Kartasiński. – Zawodowi rodzice stoją bowiem na straży równowagi między potrzebami dzieci, a mądrymi wymaganiami. 

Osoby, które podjęły się prowadzenia takich rodzinnych domów dziecka to wielcy bohaterowie, którzy na co dzień wychowują własne dzieci, a także te, które często dopiero uczą się, jak powinna wyglądać rodzina. Z pomocą Fundacji w latach 2003 – 2014 udało się stworzyć aż 10 takich domów: 4 w Łodzi, po jednym w Lubczynie, Sokolnikach (pod Wieruszowem), w Czarnocinie, Sulejowie, a także, co dla nas najważniejsze, w Zgierzu i Ozorkowie. Przez tę dekadę objęto opieką ponad 70 wychowanków, z których już kilkoro usamodzielniło się.

Prowadzenie rodzinnych domów dziecka byłoby niemożliwe bez naszych przyjaciół stojących na czele administracji państwowej i samorządowej – mówił podczas uroczystego spotkania w Łodzi w dniu 4 listopada prezes Zarządu Fundacji Aleksander Kartasiński. – Po raz pierwszy chcemy nadać 5 osobom tytuł Ambasadora Fundacji Happy Kids, bo dzięki ich zaangażowaniu, pomocy i dobremu sercu możemy podczas dzisiejszego jubileuszu świętować powstanie 10 rodzinnych domów dziecka.

Zaszczytny tytuł przypadł w udziale Wicestaroście Zgierskiemu Marcinowi Karpińskiemu, który stoi za utworzeniem w 2013 roku, powiatowych domów, w których obecnie wychowuje się 15 dzieci: 8 w Zgierzu i 7 w Ozorkowie. Domy te działają na zasadzie podziału kosztów ich funkcjonowania pomiędzy powiatowy samorząd i Fundację. Powiat zgierski co miesiąc przeznacza ok. 2,5 tys. zł na każde dziecko, po to by można było opłacić wynajem domu, usługi telekomunikacyjne, bieżące naprawy i remonty, opiekę zdrowotną, korepetycje itp. 

Inne

Ciekawe artykuły