REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Władze miasta ufundowały przyjazd uczniom z Dolnego Śląska

Grupa 44 uczniów szkół podstawowych z gminy Leśna w powiecie lubańskim (woj. dolnośląskie) rozpoczęła od września naukę w szkole w Sokolnikach. Placówka znajduje sie przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej dla Dzieci z Chorobami Narządu Ruchu, Dróg Oddechowych i Wad Wymowy. Ich przejazd w obu kierunkach ufundowały władze Zgierza, wysyłając po dzieci autobus Miejskiej Spółki Komunikacyjnej „Markab”.
 
Uczniowie, którym podczas powodzi woda zalała domy i szkołę będą przebywać w naszym regionie przez trzy tygodnie. Od rana mają lekcje, po południu ćwiczenia korekcyjne wad postawy. Czas organizują im pracownicy oświatowi z Sokolnik.
Tu jest bardzo fajnie – mówi 12-letnia Ania. – Mieszkamy w lesie, po szkole jest wiele ciekawych zajęć i wycieczek. No i możemy porozmawiać z rodzicami przez telefon komórkowy. Szkoda, że będziemy tu tak krótko. Przez ten czas nie zdążą chyba wyremontować naszej szkoły.
 
Pomoc uczniom z Leśnej zaoferował Andrzej Żurawski, dyrektor podstawówki w Sokolnikach po obejrzeniu telewizyjnych relacji z zalanych wsi. Dolnośląscy urzędnicy ucieszyli się z tej propozycji. Problemem okazał się jednak brak pieniędzy na transport dzieci pod Zgierz. Pomocną dłoń podał  powodzianom prezydent Zgierza Jerzy Sokół – Wysłaliśmy po dzieci autobus zgierskiej spółki komunikacyjnej, który przewózł ich do Sokolnik i po trzech tygodniach odwiezie do domów.  Bezpłatny transport zapewnimy również kolejnej grupie dzieci powodzian, które przyjadą uczyć się w naszym regionie na drugim turnusie, od początku października mówi prezydent
 

Inne

Ciekawe artykuły