REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Włamywacze w rękach policji

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którym policjanci udowodnili 16 włamań i kradzieży na terenie powiatu łęczyckiego i zgierskiego. Funkcjonariusze dotarli także do pasera współpracującego ze złodziejami i odzyskali  znaczną część łupów.

Policjanci Wydziału Kryminalnego łęczyckiej komendy zajmujący się rozpracowywaniem przestępczości przeciwko mieniu analizując sposób dokonywania przestępstw ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 30 – lat. Na przełomie 2013 i 2014 roku sprawcy dokonali szeregu włamań i kradzieży na terenie powiatu łęczyckiego i zgierskiego. Podczas pracy z zatrzymanymi śledczy udowodnili 16 włamań i kradzieży. Łupem złodziei padały przede wszystkim elektronarzędzia i inne służące do naprawy samochodów oraz paliwo z zaparkowanych tirów i koparek. Policjanci ponadto dotarli do 32 – letniego pasera, który współpracował z włamywaczami i pomagał w sprzedaży łupów pochodzących z przestępczej działalności. Włamywaczom grozi do 10 lat pozbawienia wolności, paserstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań. 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,