REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

WOŚP Zgierz pobiła rekord

86 478,77 zł – tyle na tą chwilę udało się zebrać zgierskiej orkiestrze. To oznacza że mamy rekord. Wynik polepszą jeszcze aukcje internetowe, gdzie póki co jest zadeklarowane 3 496,05 zł.

W ostatni weekend na ulice miasta wyruszyło 350 wolontariuszy. Zgierska orkiestra zaczęła grać już w piątek podczas biesiady szantowej. W sobotę do puszek można było wrzucać przy okazji nocy teatralnej. Główne uroczystości miały miejsce w niedzielę. Ranek rozpoczęła impreza motoryzacyjna na krańcówce autobusowej ul. Parzęczewskiej. 

Do ostatniej chwili kłębiły się kolejki chętnych do przejażdżki profesjonalnym drift wozem lub samochodem offroadowym. Udało się sprzedać ponad 150 biletów. Można było także zobaczyć pokazy ratownictwa medycznego oraz symulację akcji ratowniczej z udziałem straży pożarnej po wypadku samochodowym. Niedzielne popołudnie to już pasmo występów i koncertów w Miejskim Ośrodku Kultury i klubie Agrafka. Nie zabrakło przedstawicieli władz – razem z mieszkańcami bawiły się prezydent Iwona Wieczorek oraz wiceprezydent Bogumiła Kapusta. Obie panie również wcieliły się w wolonatriuszy orkiestry.
 
Do godz. 20:00 udało się w Zgierzu zebrać kwotę 71420,32 zł. Jak zauważa Karolina Miżyńska, szefowa Centrum Kultury Dziecka, w tym roku udało się uzyskać dwa razy większą kwotę z motoorkiestry oraz trzy razy większą sumę z nocy teatralnej niż w ubiegłym roku. To daje duże nadzieje że uda się pobić zeszłoroczny rekord, który wyniósł 81 667,37 zł. 
 
Tradycyjnie już na ulicach Zgierza kwestował również poseł Artur Dunin. W tym roku w jego puszcze znalazło się 1500 zł. 
 
Udało mi się zebrać dokładnie 1505, 25 zł, to sporo, ale mniej niż w roku ubiegłym. Podejrzewam, że częściowo stało się tak ponieważ brakowało dużych imprez w Zgierzu i dlatego duża część osób pojechała do Łodzi czy bliżej do Aleksandrowa Łódzkiego. Tym, których spotkałem na ulicach Zgierza, chciałbym podziękować za wszystkie hojne datki przekazane na orkiestrę – mówi Artur Dunin. Sam poseł wylicytował także w Konstantynowie Łódzkim platynową płytę zespołu COMA za 3 tys. zł.
 
O 20:00 na pl. Jana Pawła II do nieba poleciało „światełko do nieba” – pokaz fajerwerków, na których również nie zabrakło licznie przybyłych mieszkańców miasta. 
 
 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność