REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wózek bliźniaczy, ale nie tylko dla bliźniaków (artykuł sponsorowany)

Nowoczesne wózki dziecięce dedykowane dwójce dzieci mają sporo zaskakujących funkcji. Przyjrzyjmy się motywacjom rodziców, gdy stają przed koniecznością zakupu wózka dla dwóch pociech.

Jaki układ foteli?

Są dwa typy wózków dla rodzeństwa. Jedno dziecko siedzi przed drugim albo oboje siedzą obok siebie. Opiekunowie przychylniej patrzą na szersze rozwiązanie, by dzieci miały szansę się ze sobą porozumiewać, czy bawić. W pierwszym wymienionym rozwiązaniu nie dość, że jest ograniczenie we wzajemnej relacji, to jedno z dzieci ma mocno ograniczone pole widzenia.

Co gdy bliźniaki nie są pierwsze?

Projektanci przewidzieli także rozwiązania dla dzieci w rodzinie 2+3. Współczesne wózki mają dodatkowe akcesoria. Mogą to być nakładki pozwalające usiąść we wózku starszemu dziecku. Bywa wówczas, że w jednym pojeździe wozi się całą trójkę. Są też ridery, coś w rodzaju podnóżka na kółkach, które można przypiąć do konstrukcji wózka i wówczas jedno z dzieci podróżuje na stojąco.

Ile waży podwójny wózek?

Wózek dziecięcy Baby Jogger City Mini Double waży trochę ponad 12 kg. Bywa, że wózki pojedyncze ważą tyle samo. Nasze mamy korzystały z wózków dziecięcych ważących 16 kg.

Jak to jest z ograniczeniami architektonicznymi?

Dla rodziców ważne jest, by móc pojazdem wszędzie wjechać. Posługując się przykładem wspomnianego wózka, jego wymiary to: 104 x 76 x 106 cm, zatem całkiem przystępne, pozwalające manewrować wchodząc do marketu, wsiadając do autobusu, idąc do urzędu. Wymiary nie stanowią problemu. Po złożeniu są też bardzo atrakcyjne i ułatwiają przechowywanie wózka.

Wybierając wózek o gabarytach pozwalających mu się wszędzie zmieścić, opiekunowie sami wykluczają jedną z przeszkód. Potem już pozostają schody, wejścia, wyboje na chodnikach, z którymi zmagają się wszyscy spacerujących z wózkami dla maluchów i starszaków.

Jak ogarnąć osprzęt dziecięcy?

Przy jednym dziecku wozi się ze sobą hurtownie różnych rzeczy, od pieluszek, chusteczek, kubeczków i butelek, przez przekąski, po te, co dzieci same ze sobą zabierają, czyli lalki, autka, kocyki i wszystkie inne różności. Z praktycznych rzeczy, szczególnie podczas przejściowych pór roku, wozi się ze sobą ciuszki, odkłada tam za grube kurtki, gdy zrobi się zbyt gorąco, itd. Poza wymienionymi dwoma najważniejszymi cechami, czyli lekkość wózka i układ siedzisk, ważny jest jeszcze pojemny schowek, torba, kosz, by za jednym razem móc się zabrać i nie być w trakcie spacerowania zaskoczonym brakiem czegokolwiek.

Inne

Ciekawe artykuły