REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wybierz konto firmowe i zarabiaj (artykuł sponsorowany)

 Przymierzasz się do prowadzenia własnej działalności i szukasz rachunku firmowego? A może prowadzisz już własny biznes, ale chcesz zmienić konto? Banki, chcąc pozyskać nowych klientów, prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej konkurencyjnych produktów. Zyskują na tym przedsiębiorcy. Sprawdź jak.

Każdy bank posiada w swojej ofercie rachunki firmowe. Przedsiębiorcy są bowiem cennymi klientami biznesowymi, którzy "oddają" do dyspozycji banków wiele miliardów złotych. Nic więc dziwnego, że walka o właścicieli firm cały czas trwa. Warto więc to wykorzystać, wybierając najlepsze konto firmowe. Takie, które nie tylko można prowadzić za darmo, ale i można na nim zyskać.

Na co zwracać uwagę przy wyborze rachunku dla firmy?

Chociaż darmowe konta firmowe oferuje wiele banków, nie są one standardem. Dlatego też należy zwrócić uwagę na wiele czynników decydujących o atrakcyjności rachunku dedykowanego przedsiębiorcom.

  • Opłaty za prowadzenie konta

Okazuje się, że wiele banków nie pobiera prowizji za prowadzenie rachunku. Trzeba jednak zwrócić uwagę na warunki braku opłat – w praktyce bowiem może okazać się, że konto jest darmowe, jeśli w ciągu miesiąca zostaną dokonane transakcje bezgotówkowe na określoną kwotę.

  • Opłaty za przelewy

Wykonywanie przelewów zwykle jest płatne. Pobierane prowizje wahają się w granicach 1,00 – 2,00 zł za przelew standardowy. Prowizja za przelewy ekspresowe jest wyższa – zwykle zależy od wysokości kwoty przelewu.

Warto jednak mieć świadomość, że niektóre banki nie pobierają opłat za przelewy standardowe. Taką możliwość daje "Konto to ja" – konto firmowe w Idea Banku. Dowolna liczba przelewów na dowolne konto nie jest wiązana z żadnymi opłatami, co daje spore oszczędności. W wielu przypadkach miesięczne wydatki związane z rachunkiem bankowym i przelewami mogą przekraczać nawet kilkaset złotych.

  • Opłaty za wypłaty i wpłaty

Do konta bankowego dołączana jest karta płatnicza, pozwalająca m.in. na wypłatę gotówki w bankomatach. O ile wypłaty w bankomatach należących do banku (lub należących do sieci współpracującej z bankiem) są darmowe, tak wypłaty w obcym bankomacie – płatne. Wysokość pobieranej prowizji zależy od wysokości wypłacanej gotówki, co oznacza dodatkowe koszty.

Jednak są i takie rachunki firmowe, w których opłaty za wypłaty ze wszystkich bankomatów wynoszą 0 zł. Tak samo jest z wpłatami – zarówno za pośrednictwem wpłatomatów czy w placówkach bankowych.

Jak zarabiać na rachunku bankowym?

Wybierając darmowy rachunek firmowy, można miesięcznie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych (w zależności od skali korzystania z konta). Poza możliwością poczynienia oszczędności, przedsiębiorca jest w stanie także zyskać dodatkowe pieniądze.

Jako że banki starają się przyciągnąć klientów biznesowych, premiują za założenie rachunku i aktywne z niego korzystanie. Można zyskać nawet do 50 zł miesięcznie, co w skali roku daje zysk 180 zł. Wysokość premii zależna jest wyłącznie od samego przedsiębiorcy, tj. od jego aktywności. Im więcej warunków spełni, tym większą kwotę uzyska. Promocja "Premiowanie za bankowanie" dostępna jest w ofercie Idea Banku przy zakładaniu rachunku firmowego "Firma to ja". 

 

Inne

Ciekawe artykuły