REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wystawa pt. „100. Rocznica Operacji Łódzkiej 1914-2014”

 Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Łódzki Dom Kultury we współpracy z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym „Grupa Łódź” i Muzeum Miasta Zgierza zapraszają na otwarcie wystawy pt.

 
 „100. Rocznica Operacji  Łódzkiej 1914-2014”
 
12 listopada 2015 r. o godz. 17:00
 
W dniu 11 listopada 2014 r. obchodziliśmy 100. Rocznicę Operacji Łódzkiej. Z tej okazji powstała wystawa, która eksponowana była w 10 muzeach w województwie łódzkim, teraz będzie można ją obejrzeć w zgierskim muzeum.
 
Wystawa jest szczegółowym opracowaniem przebiegu  Operacji Łódzkiej ukazanej w kontekście całej I wojny światowej.  Prezentowane eksponaty takie jak m.in. umundurowanie żołnierzy i zbiór militariów pochodzą ze zbiorów Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego „Grupa Łódź” i Muzeum Miasta Zgierza.
 
W dniu wernisażu będzie można dosłownie… cofnąć się w czasie! Będzie to możliwe dzięki grupie rekonstrukcyjnej „Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne”. Na dziedzińcu muzealnym spotkamy rekonstruktorów w mundurach armii carskiej, zobaczymy jak wyglądał i działał szpital polowy, a także jak smakuje grochówka gotowana  w kuchni polowej z okresu I Wojny Światowej!
 
Zapraszamy do Muzeum Miasta Zgierza!
 
W dniu wernisażu wstęp wolny!
 
 Wystawa czynna do 10 stycznia 2016 r.

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.