REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

XIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej ZDERZAK – 20.09.2014 (patronat medialny)

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, we współpracy z Agencją Artystyczną Art.Studio – Przemysław Janicki oraz Stowarzyszeniem Kameleon, już po raz trzynasty organizuje Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej Zderzak czyli, cieszący się coraz większym zainteresowaniem w środowisku muzycznym, przegląd twórczości amatorskich zespołów wykonujących muzykę rockową.

Festiwal składa się z dwóch etapów:

Pierwszy etap to wstępne eliminacje przeprowadzane na podstawie zarejestrowanych na stronie przez zespoły materiałów demo.

Rejestracja zespołów trwa do 31 lipca br. (rejestrator online)

Zgłoszenia zespołów ocenione są przez komisję, w skład której wchodzą przedstawiciele organizatorów festiwalu oraz członkowie jury festiwalu. Na podstawie ocen komisji organizatorzy kwalifikują do udziału w przesłuchaniach konkursowych 10 zespołów.

W ramach drugiego etapu festiwalu odbywają się przesłuchania konkursowe zakwalifikowanych zespołów oraz gala finałowa. Zespoły prezentują swoją twórczość przed profesjonalnym jury, w skład którego wchodzą muzycy oraz recenzenci muzyczni.

Jury wyłania Laureata Nagrody Grand Prix oraz przyznaje Wyróżnienia. Głównym kryterium oceny występów jest oryginalność propozycji i nowatorstwo. Po przesłuchaniach odbywają się omówienia czyli konfrontacja jury z zespołami. Członkowie jury wskazują zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty występu danego zespołu.

Uhonorowaniem zmagań zespołów jest gala finałowa czyli uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Gośćmi specjalnymi Festiwalu co roku są: laureat ubiegłorocznej edycji festiwalu oraz zaproszona gwiazda rockowa. Dotychczas gośćmi "Zderzaka" były, między innymi, takie kapele jak: Pandemonium, Proletaryat, Acid Drinkers, Carrion, Frontside, Closterkeller, Hurt, Normalsi i Spaces Faces, Happysad i Elysium oraz Coma i Desdemona.

Więcej informacji na stronie: www.festiwalzderzak.pl

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.