REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

XIX Targi Rolne Agrotechnika 16-17.04.2011

W weekend 16-17 kwietnia 2011 r. na terenie Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach odbywają się XIX Targi Rolne Agrotechnika 2011. 
 
Podobnie, jak w latach ubiegłych, również w tym roku, w dwóch kategoriach wybrana będzie Maszyna Targów Agrotechnika: maszyny rolnicze i urządzenia techniczne. Odbędzie się też konkurs Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na „Najbezpieczniejszą Maszynę XIX Targów Rolnych Agrotechnika 2011”.
 
Do Bratoszewic zawitają firmy produkujące i sprzedające najnowocześniejsze maszyny i urządzenia rolnicze, elementy wyposażenia budynków mieszkalnych i gospodarczych, nawozy, pasze i środki ochrony roślin. Będą też firmy szkółkarskie i nasienne, firmy oferujące drzewa owocowe i krzewy ozdobne, a także poprawiające estetykę otoczenia kwiaty. Podczas targów specjaliści ośrodka, a także innych instytucji działających na rzecz rolnictwa i rolników, będą udzielać zainteresowanym fachowych porad dotyczących, m.in. wniosków obszarowych, funduszy strukturalnych i innych.
 
Interesująco zapowiada się pokaz wyrobów artystów ludowych. Na scenie królował będzie folklor. W ubiegłym roku imponującą ofertę środków dla rolnictwa przedstawiło ponad 170 firm z całego kraju. Agrotechnikę 2010 odwiedziło blisko 20 tysięcy osób.
 
Patronat nad targami objęli: minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień i wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska.
 
Czas trwania:  Sobota, 16 Kwiecień, 2011 – 08:00 – Niedziela, 17 Kwiecień, 2011 – 16:00

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,