REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

XX Targi Rolne AGROTECHNIKA 2012

W dniach 21-22 kwietnia 2012 r. w Bratoszewicach odbyły się jubileuszowe, dwudzieste już, Targi Rolne AGROTECHNIKA 2012 organizowane przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach. Wśród zaproszonych gości, którzy uświetnili jubileusz, byli Posłowie na Sejm RP Artur Dunin i Cezary Olejniczak oraz w imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Andrzej Woźniak, zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Tegoroczną edycję targów patronatem objęli: minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień

Targi Rolne AGROTECHNIKA od wielu lat są imprezą na której prezentują się wystawcy nie tylko z naszych okolic, ale co ważne z odległych regionów naszego kraju. Wart odnotowania jest fakt, że podczas pierwszych targów było 75 wystawców co było dużym osiągnięciem organizatorów, natomiast aktualnie jest ich 175 co pokazuje skalę rozwoju.  

Agrotechnika to nadal spotkanie nauki z praktyką, to promocja nowoczesnej myśli technicznej, to wspaniałe maszyny i urządzenia rolnicze – mówiła dyrektor ŁODR Barbara Günther. Wśród wystawiających dominowały głównie swoimi rozmiarami maszyny i urządzenia rolnicze, ale można było też zapoznać się z środkami ochrony roślin, ofertą nawozów sztucznych, ale również kolektorów słonecznych czy też kotłów centralnego ogrzewania. 

Podczas Targów odbyły się również jak co roku prestiżowe konkursy, m. in. o tytuł Maszyna Targów AGROTECHNIKI 2012 w kategorii maszyny rolnicze oraz  urządzenia techniczne, najciekawszego stoiska oraz  tytuł najbezpieczniejszej maszyny. 
 
Piękna pogoda sprawiła, że impreza przyciągnęła oprócz specjalistów bardzo wielu zwykłych ludzi, którzy mieli możliwość zakupić sadzonki, krzewy kwiatów, nasiona, a także sprzętu ułatwiającego wiosenne prace w sadach i ogrodach. Atmosferę pikniku podkreślały występy zespołów folklorystycznych.
 
Na kolejne – XXI Targi Rolne AGROTECHNIKA Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach zaprasza do Bratoszewic za rok!, a już w czerwcu (23-24) br. na Targi Rolne „W sercu Polski” i XIV Wojewódzką Wystawę Zwierząt Hodowlanych.
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a