REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zabytkowe Pasje Motocyklowe, wystawa czasowa w MMZ

Dyrektor Muzeum Miasta Zgierza zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy "Zabytkowe Pasje Motocyklowe", które odbędzie się w czwartek 28.10.2010 r. o godz. 17.00 w salach ekspozycyjnych Muzeum Miasta Zgierza, ul. Dąbrowskiego 21.

Na wystawie zobaczyć będzie można: wojskowego Sokoła 1000 i zapoznać się z Historią Zgierskiego 10 Baonu Pancernego. Będzie też Harley Davidson WLA i klimat końca wojny lat 42 – 45. To pierwszy poziom wystawy – parter. Będą też motocykle w piwnicach… Harley Hydra Glide z 1951 roku, stojący przy zaaranżowanej stacji benzynowej, gdzieś przy Route 66, brytyjski Triumh Tiger z 1969 roku i opowieść o rockersach, filmie "Dziki" i kawiarnianych wyścigówkach.

Dalej Junak Mirosława Kopcia i SHL Kazimierza Chyłko, które brały udział w wyprawie na Monte Cassino w 2008 roku, Komarek 232 na którym Kazik Chyłko pojechał w tym roku z Krakowa na Grunwald i krótka opowieść o tych dwóch wyprawach.

Na sam koniec, 9 tablic pokazujących w dużym skrócie historię Ogólnopolskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych "Szlakiem Walk nad Bzurą".

Adam Zatoński – komisarz wystawy

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają