REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

„Zagraj Smyku na Orliku”

Blisko 100 zawodników i zawodniczek z 24 klubów z naszego województwa spotkało się, w połowie października, aby na murawie stadionu Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie Łódzkim rywalizować w finale wojewódzkim V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. – Wraz z początkiem roku szkolnego, o przepustkę do dzisiejszych zawodów, walczyło ponad 90 drużyn z całego województwa łódzkiego – mówił w trakcie turnieju Bogusz Kuświk, dyrektor Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

Zawody był okazją do nie tylko do zaprezentowania się szerszej publiczności, ale również szansą na zainteresowanie ze strony, któregoś z klubów. – Obserwacja tych dzieciaków zaczyna się już na etapie szkoleń na orliku. Następnie, ci najzdolniejsi, są polecani dalej i trafiają pod skrzydła znanych drużyn z naszego rejonu m.in. łódzkiego Widzewa czy ŁKS-u – dodaje dyrektor ŁSZS.

W finałach nie mogło zabraknąć drużyny reprezentującej nasz region. Barw powiatu zgierskiego broniły młode piłkarki ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Zgierzu, które wśród dziewcząt młodszych, zajęły 3 miejsce. W finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Warszawie, województwo łódzkie będą reprezentować piłkarki z Zespołu Szkół w Regnowie.

W pozostałych grupach prym wiedli piłkarze z Łodzi. Wśród drużyn z rocznika 2003/2004 – chłopcy, najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 205. Na warszawskim Torwarze zagrają również piłkarze Orlika XXVI LO, rocznik 2001/2002. Łodzianie przez finał wojewódzki przeszli jak burza, tracąc przez cały turniej tylko jedną bramkę, samemu zdobywając, aż 26 goli. Bilety do Warszawy mogą także rezerwować 12 i 13-letnie młode piłkarski z Gimnazjum Nr 44 w Łodzi. Nagrody dla najlepszych wręczyli m.in. Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki, czy Ilona Rafalska, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale ogólnopolskim.

 

Inne

Ciekawe artykuły