REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zagrali ku pamięci Macieja Kozłowskiego

Ponad setka młodych piłkarzy spotkała się 30 listopada w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu, aby wziąć udział w V Memoriale im. Macieja Kozłowskiego. W stolicy naszego powiatu o najwyższe trofea walczyło kilkanaście drużyn z województwa łódzkiego. Jak co roku uczestnikami zawodów są 10-letni piłkarze, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w futbolu. – Widać w tych zawodnikach pełno pasji, zaangażowania i radość z grania w piłkę – mówi prezes MKP „Boruta” Zgierz – Dariusz Pawlikowski. Po kilku godzinach zmagań i rozegraniu kilkunastu meczów przyszedł czas, aby nagrodzić najlepsze drużyny.

Tegorocznym triumfatorem został zespół Zjednoczonych Stryków, którzy w finale pokonali drużynę z Kutna 1:0. Na najniższym stopni podium stanęli zawodnicy Pelikana Łowicz, którzy wygrali 3:0 z rówieśnikami z drużyny GLKS „Andrespolia” Wiśniowa Góra. Drużyna gospodarzy wystawiła dwa zespoły, które zajęły odpowiednio piąte i dziesiąte miejsce. Nagrody najlepszym wręczyli m.in. najbliżsi Maciej Kozłowskiego.

Maciej Kozłowski szerszej publiczności był znany ze swoich aktorskich kreacji w takich filmach jak: „Kroll”, „Kingsajz”, „Ogniem i Mieczem” oraz seriali „M jak Miłość” czy „Odwróceni”. W swoim rodzinnym Zgierzu był znany również jako wielki pasjonat i propagator futbolu. Mało kto wie, że Maciej Kozłowski w wieku ok. 10 lat rozpoczął piłkarską przygodę w MKP „Boruta” Zgierz. – Już w wieku 16 lat zadebiutował w pierwszym zespole „Boruty”, w trzecie lidze, gdzie rozegrał ponad 100 spotkań – mówi prezes „Boruty”. – Zawsze powtarzał, że piłce nożnej bardzo dużo zawdzięcza, dlatego postanowiliśmy, po jego śmierci, w ten sposób uczcić jego pamięć.

Inne

Ciekawe artykuły