REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zalety zimowego pobytu nad morzem

 Wiele osób nie wyobraża sobie zimowego wyjazdu nad polskie morze. Ale w zasadzie dlaczego? Większość osób przywykła do tego, że nad morze wyjeżdża się w sezonie letnim. Stało się to pewnego rodzaju niepisaną zasadą. Tymczasem z wyjazdu zimowego płynie całe mnóstwo korzyści.

Wiele osób nie wyobraża sobie zimowego wyjazdu nad polskie morze. Ale w zasadzie dlaczego? Większość osób przywykła do tego, że nad morze wyjeżdża się w sezonie letnim. Stało się to pewnego rodzaju niepisaną zasadą. Tymczasem z wyjazdu zimowego płynie całe mnóstwo korzyści.
 
Taniej, mniej tłoczno
 
Polskie morze jest wspaniałe, posiada pewien niepowtarzalny urok, dlatego też każdego roku tak wiele osób decyduje się na wypoczynek w tym zakątku Polski. I są to turyści nie tylko krajowi, ale i zagraniczni. Nie odstraszają wyższe ceny i dość spory ruch turystyczny. Szczególnie w dużych, popularnych miejscowościach turystycznych jest wyjątkowo tłoczno. Bywa, że jest problem ze znalezieniem odrobiny miejsca na plaży, z dostaniem rezerwacji w ulubionej restauracji, trudno też jest „dopchać się” do najciekawszych atrakcji turystycznych. W okresie zimowym problemów tych po prostu nie ma!
 
 
Polskie wybrzeże tętni życiem w sezonie letnim. Kiedy jednak nadchodzi czas jesienny, a następnie zimowy, turystów jest coraz to mniej. Zarówno hotele, pensjonaty, domy wypoczynkowe jak i właściciele kwater prywatnych decydują się na znaczne obniżki, liczne promocje, ciekawe pakiety pobytowe, a wszystko to po to, aby i w tym nieco „martwym” okresie przyciągnąć do siebie turystów. W wielu miejscach można wykupić nocleg nawet do 50 proc. taniej.
 
Zima, a dobroczynny jod
 
Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że w okresie zimowym stężenie jodu nad polskim morzem jest zdecydowanie najwyższe. Jest to więc idealny czas dla wszystkich tych, którzy chcą nie tylko wypocząć, ale także odrobinę „podreperować” zdrowie. Dlatego też zachęca się do wyjeżdżania właśnie nad morze w okresie tak zwanych ferii zimowych.
 
Powinni zrobić to wszyscy rodzice, których dzieci borykają się między innymi z rozmaitymi alergiami, chorobami górnych i dolnych dróg oddechowych. Pobyt nad morzem ogólnie wzmacnia organizm. Jod jest ogromnie ważnym pierwiastkiem który między innymi reguluje pracę układów: krążenia, nerwowego, mięśniowego, ma on wpływ na produkcję hormonów tarczycy.
 
Zimą nad morzem nie ma nudy!
 
Oczywiście, że nie ma. Każda miejscowość turystyczna, poza morzem i plażą, oferuje konkretne atrakcje, z których często można korzystać przez cały rok. Wybierając się nad morze zimą, warto zaplanować wcześniej pobyt. Przede wszystkim należy w owym planie uwzględnić jednak dużo spacerów brzegiem morza, bo warto korzystać z naturalnych bogactw.
 
Gdzie warto zatrzymać się podczas pobytu?
 
76-032 Mielno, ul. Piastów 6
rezerwacje: tel. 94 31 68 269

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,