REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zaproszenie na XII Zgierski Kaziuk

 W weekend 11-13 marca 2016 r. Zgierz stanie się drugim Wilnem. Okolice placu Jana Pawła II zostaną zajęte przez rękodzielników, wytwórców, artystów ludowych, producentów regionalnego jadła i handlarzy wszelkimi produktami świątecznymi. A to z powodu XII Zgierskiego Kaziuka, czyli świątecznego festiwalu regionalnych różności, do udziału w którym zgłosiło się już ponad 100 wystawców z całej Polski i z Wileńszczyzny.

 
Celem tego wydarzenia jest przybliżenie mieszkańcom naszego regionu tradycji ziemi wileńskiej, bogatego folkloru, wydarzeń historycznych oraz twórców i popularyzatorów kultury ludowej, zarówno litewskich, jak i polskich. Ma to związek z faktem, iż po II Wojnie Światowej do Zgierza i okolic zostało przesiedlonych wielu mieszkańców Wileńszczyzny.
 
Impreza w Zgierzu, zorganizowana na wzór słynnych wileńskich Kaziuków, obejmuje jarmark rękodzieła, koncert folklorystyczny i spotkanie ze słynnym litewskim gawędziarzem Wincukiem (Dominikiem Kuźniewiczem). Odbywa się równo tydzień po zakończeniu Kaziuków w Wilnie, które od 400 lat organizowane są w dzień św. Kazimierza (4 marca).
 
 
Ramowy program XII Zgierskiego Kaziuka
 
 • 11 marca 2016 r., godz. 17.30
  Wieczór Wileński
  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul.Łódzka 5
   
 • 12 marca 2016 r., godz. 9.00—16.00
  Jarmark Kaziukowy (rękodzieło, ozdoby wielkanocne, produkty regionalne, wystawcy z Wileńszczyzny)
  Plac Jana Pawła II
   
 • 12 marca 2016 r., godz. 17.30
  Koncert Kaziukowy (występy artystów z Wileńszczyzny i Zgierza)
  WODN, ul. 3 Maja 46 (dawne Kolegium Nauczycielskie)

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,