REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zaproszenie na XII Zgierski Kaziuk

 W weekend 11-13 marca 2016 r. Zgierz stanie się drugim Wilnem. Okolice placu Jana Pawła II zostaną zajęte przez rękodzielników, wytwórców, artystów ludowych, producentów regionalnego jadła i handlarzy wszelkimi produktami świątecznymi. A to z powodu XII Zgierskiego Kaziuka, czyli świątecznego festiwalu regionalnych różności, do udziału w którym zgłosiło się już ponad 100 wystawców z całej Polski i z Wileńszczyzny.

 
Celem tego wydarzenia jest przybliżenie mieszkańcom naszego regionu tradycji ziemi wileńskiej, bogatego folkloru, wydarzeń historycznych oraz twórców i popularyzatorów kultury ludowej, zarówno litewskich, jak i polskich. Ma to związek z faktem, iż po II Wojnie Światowej do Zgierza i okolic zostało przesiedlonych wielu mieszkańców Wileńszczyzny.
 
Impreza w Zgierzu, zorganizowana na wzór słynnych wileńskich Kaziuków, obejmuje jarmark rękodzieła, koncert folklorystyczny i spotkanie ze słynnym litewskim gawędziarzem Wincukiem (Dominikiem Kuźniewiczem). Odbywa się równo tydzień po zakończeniu Kaziuków w Wilnie, które od 400 lat organizowane są w dzień św. Kazimierza (4 marca).
 
 
Ramowy program XII Zgierskiego Kaziuka
 
 • 11 marca 2016 r., godz. 17.30
  Wieczór Wileński
  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul.Łódzka 5
   
 • 12 marca 2016 r., godz. 9.00—16.00
  Jarmark Kaziukowy (rękodzieło, ozdoby wielkanocne, produkty regionalne, wystawcy z Wileńszczyzny)
  Plac Jana Pawła II
   
 • 12 marca 2016 r., godz. 17.30
  Koncert Kaziukowy (występy artystów z Wileńszczyzny i Zgierza)
  WODN, ul. 3 Maja 46 (dawne Kolegium Nauczycielskie)

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają