REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zgierscy policjanci na wojewódzkich obchodach Święta Policji

Zgierscy policjanci wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi przygotowali policyjny festyn w związku z wojewódzkimi obchodami Święta Policji. Impreza, w której brali udział funkjonariusze z naszego powiatu odbyła się 17 lipca w łódzkim parku "Na zdrowiu".

Podczas tego dnia można było obejrzeć radiowozy policyjne, motocykle, konie policyjne z Tomaszowa Mazowieckiego. Zgierscy policjanci przygotowali pokaz technik interwencji i samoobrony, które wykorzystywane są przez nich w codziennej służbie. Odbył się również pokaz posłuszeństwa psa służbowego – Atosa, który w zgierskiej jednostce służby od 5 lat. Na przygotowanym stoisku kadr można było uzyskać informacje o możliwości wstąpienia do Policji. Duża atrakcją było Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym dzieci sprawdzały swoje umiejętności w jeździe na rowerze. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się radiowóz techników – przewoźne laboratorium kryminalistyczne, w którym technik, na specjalnie przygotowanej na tę okoliczność karcie, wykonywał daktyloskopię i pokazywał w jaki sposób ujawniane są ślady na miejscu zdarzenia. Dla najmłodszych zgierscy mundurowi przygotowali gry i konkursy.

Wszyscy, którzy przybyli na policyjny festyn mieli okazję wysłuchać koncertu i obejrzeć pokaz musztry paradnej w wykonaniu orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W dorobku orkiestry jest ponad 3,5 tys. różnego rodzaju występów oraz udział w kilkunastu programach telewizyjnych i radiowych. Do tej pory orkiestrę z Wrocławia mogli obejrzeć i usłyszeć mieszkańcy krajów Europy, a na terenie Saksonii, Dolnej Saksonii i Bawarii znana jest ona niemalże jak w Polsce. Czterdziestominutowy występ orkiestry zakończył się gromkimi oklaskami publiczności.

Na powiatowe obchody Święta Policji zapraszamy 22 lipca 2011 r. Uroczysty apel rozpocznie się o godz. 11.00 na Placu Jana Pawła II w Zgierzu. Podczas uroczystości policjanci odbiorą odznaczenia państwowe i resortowe jak również awansują na wyższe stopnie policyjne.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a