REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zgierska komenda odcięta od Internetu

Od kilku dni zgierscy policjanci nie mogą sprawdzać swoich skrzynek mailowych. Nie znajdą też żadnych informacji w sieci. Powód? Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu odcięta jest aktualnie od Internetu. Nie aktualizowana jest strona internetowa, a informacje do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przekazywane są alternatywnymi kanałami. 
 
Dlaczego doszło do takiej sytuacji? Z informacji przekazanych przez Wydział Łączności i Informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wynika, że brak dostępu do Internetu w KPP Zgierz jest skutkiem problemów technicznych dostawcy. Ma to związek z zawarciem umowy z nowym operatorem. Od 1 grudnia 2010r. nastąpiła zmiana dostawcy Internetu do jednostek policji w województwie łódzkim. Niestety, nowa firma ma problemy techniczne z przejęciem i konfiguracją łączy od poprzedniego dostawcy.
 
Te właśnie problemy spowodowały brak dostępu do Internetu w niektórych jednostkach policji w woj. łódzkim, także w Zgierzu.


Kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi natychmiast zgłosiło ten problem i zażądało przywrócenia dostępu do sieci. Niestety problem jest złożony i nie zależy wyłącznie od nowego dostawcy. Dlatego w ramach doraźnych działań, dostawca zobowiązał się do przekazania po jednym łączu bezprzewodowym na każdego odbiorcę, by zapewnić jakikolwiek dostęp do sieci. – wyjaśnia asp. Radosław Gwis z biura prasowego KWP w ŁodziŁącza te zostaną zainstalowane u dyżurnych jednostek, gdzie ich wykorzystanie ma priorytetowe znaczenie. Nowy dostawca do chwili obecnej nie wskazał terminu usunięcia problemów z dostępem do Internetu – dodaje
 
Rozważamy wypowiedzenie umowy z nowym dostawcą, jeśli nie będzie się z niej wywiązywał, a problemy techniczne nie zostaną usunięte w najbliższym czasie – komentuje sprawę podinsp. Joanna Kącka, z biura prasowego KWP w Łodzi.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają