REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zgierz w filmowym kadrze

 Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Urząd Miasta Zgierza zapraszają na spotkanie z Maciejem Kronenbergiem pt. „Zgierz w filmowym kadrze” połączone z promocją „Przewodnika filmowego po województwie łódzkim”. Spotkanie będzie miało formę pogadanki okraszonej fragmentami filmów, w których „zagrały” zgierskie plenery. Wydarzeniu towarzyszyć będzie mini wystawa fotosów z planów filmowych.

 
Spotkanie odbędzie się 13 października 2015 r., o godz. 17.00 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zgierzu, przy ul. Łódzkiej 5.
 
Maciej   Kronenberg  – łodzianin,  regionalista,  licencjonowany przewodnik po Łodzi i województwie łódzkim; autor książek o Łodzi i regionie, m.in. „500 zagadek o Łodzi i regionie łódzkim” (2005), „ABC regionów Polski” (2008), „Przewodnik po filmowej  Łodzi”  (2010)  oraz  „Stawkowy  przewodnik  filmowy” (2014);  współtwórca  Łódzkiego Szlaku Dziedzictwa Filmowego, autor filmowej aranżacji wnętrz łódzkiego hotelu Stare Kino Cinema Residence. „Przewodnik  filmowy  po  województwie  łódzkim” to pierwsza tego typu publikacja opisująca jedno z najbardziej filmowych regionów Polski. Książka zawiera liczne anegdoty z  planów  zdjęciowych,  prezentuje archiwalne zdjęcia dokumentujące pracę filmowców, a także przybliża plenery filmowe  ponad  70 miast  i miejscowości z  województwa,  zarówno  miejsc  wielokrotnie wykorzystywanych w polskiej kinematografii, takich jak Łódź i Zgierz, jak również miejsc położonych  z  dala  od  głównych  dróg.  
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,