REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zlikwidowano nielegalną fabrykę alkoholu w Sokolnikach

Na początku ubiegłego tygodnia funkcjonariusze Służby Celnej przeprowadzili kontrolę na terenie jednej z prywatnych posesji w Sokolnikach niedaleko Zgierza. W miejscu tym ujawniono kolejną nielegalną fabrykę alkoholu. W garażu posesji celnicy znaleźli kompletną linię technologiczną do odkażania alkoholu technicznego oraz chemikalia wykorzystywane w tym procesie. 

 
W chwili gdy funkcjonariusze wkroczyli na teren posesji, w garażu trwał właśnie proces mieszania i odkażania nowej partii towaru. Na terenie posesji celnicy znaleźli 2088 litrów spirytusu na różnych etapach odkażania. Gdyby spirytus ten trafił na rynki jako alkohol spożywczy, straty Skarbu Państwa z tytułu samej tylko uszczuplonej akcyzy wyniosłyby 100 000 zł.
 
W sprawie wszczęto postępowanie karne-skarbowe. Zarzuty usłyszeli już właściciele posesji: 47- letni mężczyzna i rok młodsza kobieta. Grozi im kara grzywny bądź do 3 lat pozbawienia wolności. 
 
To pierwsza nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana przez łódzkich funkcjonariuszy Służby Celnej w tym roku. W ubiegłym roku, celnicy z województwa łódzkiego zlikwidowali 16 podobnych miejsc. W wyniku ubiegłorocznych kontroli zabezpieczono blisko 100 000 litrów nielegalnego alkoholu.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność