REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zlikwidowano nielegalną rozlewnię alkoholu w Dąbrówce Wielkiej

Łódzcy celnicy natrafili w Dąbrówce Wielkiej koło Zgierza na nielegalną wytwórnię alkoholu. Zabezpieczono prawie 5000 litrów trunku.

To już jedenasta nielegalna rozlewnia alkoholu, jaką wytropili i zlikwidowali w tym roku łódzcy funkcjonariusze Służby Celnej.  Akcję przeprowadzono we wtorek 9.08.2011 r. w godzinach wieczornych. Łódzcy celnicy wspierani przez policjantów ze Zgierza weszli na teren jednej z prywatnych posesji celem kontroli. Powodem jej przeprowadzenia było podejrzenie prowadzenia na terenie posesji, nielegalnego odkażania spirytusu skażonego.

Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Na gorącym uczynku przyłapano 32-letniego mieszkańca Łodzi, który w garażu obsługiwał linię technologiczną do odkażania alkoholu. Kontrola nastąpiła krótko po dostarczeniu do nielegalnej fabryki nowej partii skażonego alkoholu.

Na terenie posesji ujawniono 2200 litrów spirytusu w trakcie odkażania oraz 2758 litrów gotowego wyrobu, a także odczynniki chemiczne oraz kompletną linię technologiczną do odkażania spirytusu. Wartość zatrzymanego towaru oszacowano na kwotę 396.640 zł,  natomiast uszczuplenia z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę 226.243,46 zł.

Do chwili obecnej łódzcy funkcjonariusze Służby Celnej zajęli 65000 litrów nielegalnie przetwarzanego spirytusu.
 

Inne

Ciekawe artykuły