REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znów opóźnienia w budowie autostrady A2

Tym razem prace zwolniły na 20-sto kilometrowym odcinku „C” w kierunku Warszawy od granicy woj. łódzkiego. Wykonawcą tego fragmentu jest konsorcjum firm czesko-niemieckiej BÖGL a KRÝSL oraz polskiej Dolnośląskie Surowce Skalne. I to właśnie tempo prac prowadzonych przez DSS spotkało się z niezadowoleniem inwestora – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.  Firma zanotowała poważne opóźnienia w stosunku do harmonogramu, co może skutkować że autostrada na mistrzostwa EURO 2012 będzie nieprzejezdna. Przypomnijmy, że wcześniej prace na tym odcinku prowadziło chińskie konsorcjum COVEC.

Dlatego w piątek w siedzibie GDDKiA odbyło się spotkanie z przedstawicielami konsorcjum DSS i BÖGL a KRÝSL oraz banków finansujących budowę. Zadecydowano na nim o reorganizacji współpracy w ramach konsorcjum w celu zapewnienia stabilnego finansowania inwestycji.
 
Nowy podział zadań na budowie polegać będzie m.in. na przejęciu części robót wykonywanych dotąd przez DSS przez spółkę BÖGL a KRÝSL. 
 
Obiekty inżynieryjne, takie np. mosty i zjazdy, których wykonanie było kamieniem milowym tej inwestycji, zostały wykonane właśnie przez BÖGL a KRÝSL zgodnie z harmonogramem i to w wyjątkowo szybkim tempie. Dlatego to właśnie ta firma weźmie na siebie odpowiedzialność za część prac pierwotnie zaplanowanych do wykonania przez spółkę DSS.
 

Inne

Ciekawe artykuły