REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zwycięstwo Włókniarza w Warszawie

W niedzielę 12.02.2012 r. drużyna Włókniarza (rocznik 2000-2001) rywalizowała w Warszawie na Hali OSiR Włochy. Obiekt znany jest z Halowych Mistrzostw Warszawy w piłkę nożną. Był to 62 turniej z cyklu Delta Cup. Wizyta w stolicy okazała się wielkim sukcesem dla zgierzan. Drużyna trenera Jacka Janowskiego zdobyła I miejsce. W sumie w turnieju udział brało 12 drużyn. Nasz zespół wszystkie mecze grupowe wygrał bez porażki i dostał się do finału, który okazał się zacięty do ostatniej sekundy. Chłopcy dali jednak z siebie wszystko i pokonali drużynę z MDK Płock 3:2.

W imprezie był komplet uczestników i niesamowite emocje. Drużyna Włókniarza wyszła z grupy na pierwszym miejscu nie przegrywając żadnego meczu. W półfinale, także nie daliśmy szans rywalom i stanęliśmy do gry o główne trofeum – relacjonuje Remigiusz Fuss, kierownik drużyny. – Naszym rywalem był zespół MDK Płock. Walka trwała do ostatniej sekundy meczu, ale wspaniała dyspozycja chłopców i zaciętość doprowadziła do zwycięstwa. Mamy nadzieję, że wszyscy z uśmiechami na twarzach wrócili do domów, gdyż ważny jest nie tylko wynik ale i sama rywalizacja, która z czasem przynosi efekty jakich nie widać na pierwszy rzut oka
 
Szczególne gratulacje należą się trenerowi Jackowi Janowskiemu, dla którego takie chwile są nagrodą za włożony trud i ciężką pracę, a także rodzicom za doping na turnieju i podgrzewanie chłopców do walki.
 
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Oliwier Osmański (MDK Płock), królem strzelców Jerzy Malicki (Football Talents), natomiast najlepszym bramkarzem Jakub Szumski z Włókniarza Zgierz.
 
 
 
Wyniki (Hala OSiR Włochy, 02-172 Warszawa, ul. Gładka 18): 
 
Faza półfinałowa
A1 – B2 MDK Płock – Piast Białystok 0:0 5:4 Rzuty karne.
A2 – B1 Football Talents – Włókniarz Zgierz 0:3
 
Faza finałowa
o miejsca 3/4 Piast Białystok – Football Talents 1:2 
 
FINAŁ o 1 miejsce MDK Płock – Włókniarz Zgierz 2:3 
 
 
Drużyny:
1. Włókniarz Zgierz
2. MDK Płock
3. Football Talents
4. Piast Białystok
5. Korona Dobrzyniewo
6. Unia Warszawa
7. K.S. Delta Warszawa I
8. KS Raszyn
9. SNU Warszawa
10. Promyk Sobolew
11. K.S. Delta Warszawa II
12. KS Ursynów
 

Inne

Ciekawe artykuły