REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zwyciężyła jadalna szopka

Wielu z nas zachwyca się znanymi ze swego przepychu i piękna szopkami krakowskimi. To dzieła sztuki rękodzielniczej, obok których trudno przejść obojętnie, a sam ich widok przypomina nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia.

Dziś w ozorkowskim kościele pod wezwaniem św. Józefa można było podziwiać 67 szopek, ale nie tych krakowskich, monumentalnych, lecz takich, które wyszły spod rąk osób niepełnosprawnych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, podopiecznych domów pomocy społecznej, specjalnych ośrodków szkolono-wychowawczych, jak i szkół z oddziałami integracyjnymi. W tych niewielkich dziełach, bo za takie należy bezsprzecznie je uznać, można było dostrzec zaangażowanie i kreatywność autorów. Uśmiechnięte postaci Świętej Rodziny, Trzech Króli i kolędników wykonane ze sznurków, włóczek, ceramiki, drewna czy papieru nabierały bardzo przyjaznego i pozytywnego w odbiorze charakteru. 

Jury piątej już edycji Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej (organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki z siedziba w Ozorkowie), w którego składzie od kilku lat jest wicestarosta zgierski Marcin Karpiński, wybrało najpiękniej wykonane inscenizacje narodzin Jezusa Chrystusa. Pierwsze miejsce wśród przedszkoli wywalczyło to z numerem 1 w Ozorkowie. W kategorii uczniów klas 4-6 najlepsi okazali się ci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kutnie, zaś Zespół Szkół w Modlnej zajął pierwsze miejsce spośród startujących gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. A kto stanął na podium w grupie osób dorosłych? DPS z Ozorkowa – tegoroczny laureat – zwyciężył w roku 2009 szopką wydzierganą na szydełku, w 2010 szopką wykonaną z makaronu, zaś teraz zachwycił jury apetycznie wyglądającą i smakowicie pachnącą szopką z piernika w lukrowej polewie. 
Przedstawiciel marszałka województwa łódzkiego oraz wicestarosta zgierski – reprezentant naszego powiatu, będącego zarówno sponsorem, jak i patronem imprezy, wręczyli zwycięzcom dyplomy i nagrody, w tym kuchenki mikrofalowe, drukarki, klimatyzatory i wentylatory. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub