REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

10 OPFA Ogień w Głowie – 29-30.08.2014 (patronat medialny)

Zapraszamy na jubileuszową 10. edycję Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie”. Jak zwykle na zakończenie wakacji, w ostatni weekend sierpnia zapraszamy kinomaniaków (i nie tylko) na potężną dawkę kina autorskiego. Najważniejszym elementem imprezy jest oczywiście konkurs dla filmowców-amatorów, który odbędzie się pod gołym niebem w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury. 
 
Do tegorocznego konkursu zgłoszono aż 75 filmów. Do ścisłego finału z niemałym trudem wybrano 16  produkcji, które w najbliższą sobotę oceni Jury. W jego gronie znaleźli się: Agata Golańska – producentka, absolwenta PWSFTviT w Łodzi, Agnieszka Woszczyńska – reżyser, autorka pokazywanego w Cannes filmu „Fragmenty” (pokażemy go także podczas festiwalu!) oraz Mariusz Szulc – edytor multimedialny, z zamiłowania filmowiec – scenarzysta, twórca grupy filmowej Ded Flaj Prodakszynz, a od niedawna także współwłaściciel nowego punktu na kulturalnej mapie Łodzi – kina Bodo. 
 
Podczas X Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie” nie zabraknie także wydarzeń towarzyszących. Oficjalne otwarcie festiwalu stanowić będzie wernisaż wystawy fotografii  Ryszarda Gajewskiego (operatora i realizatora filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, fotografującego wydarzenia muzyczne). Tytuł wystawy to „Nowe pokolenie. Jarocin 83-84′ ”.  Warto być i spotkać się z autorem w piątek, o godzinie 18.00, tym bardziej, że dodatkowo wyświetlone zostaną jego filmy reportażowe.
 
Kolejną atrakcją będzie koncert zespołu Chorzy (do niedawna Chorzy na Odrę). Pastisz i parodia, a do tego nieokiełznana energia sceniczna – te cechy powodują, że Artur Andrus w swej trójkowej Akademii Rozrywki coraz częściej na antenie ogólnopolskiej udostępnia piosenki CHORYCH.  A wśród nich nowość „MOVES LIKE PHARRELL”. Chorzy w składzie: charyzmatyczny wokalista Olek Różanek (znany również z grupy LUDZIE MILI), Bartek Orłowski, Maciek Cybulski (znany z grup ŁONA & The Pimps, INDIOS BRAVOS, LUDZIE MILI), Jarek Izdepski oraz Tomek Nawrocki (również Maciej Czaczyk Band) to gwarant energetycznej zabawy w najlepszym wydaniu! Wstęp na koncert kosztuje 10 zł, ale można zdobyć bezpłatną wejściówkę na koncert biorąc udział w konkursie ogłoszonym przez organizatorów. Szczegóły na www.facebook.com/ogienwglowie
Inne wydarzenia festiwalowe to II Ogniowy Turniej Siatkówki, na który już można zgłaszać trzyosobowe drużyny i spotkanie z jurorami konkursu filmowego.
 
10. OPFA „Ogień w  głowie” to także czas wspomnień i świętowania. Nie zabraknie więc urodzinowego tortu i niespodzianek. Zapraszamy 29 i 30 sierpnia do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu (ul. Mielczarskiego 1).
 
Program Imprezy
 
29 sierpnia (piątek)
18.00 – oficjalne otwarcie festiwalu i wystawy „Nowe okolenie. Jarocin 83-84” autorstwa Ryszarda Gajewskiego
19.00 – pokaz reportaży filmowych Ryszarda Gajewskiego (sala teatralna)
 
30 sierpnia (sobota)
14.00 – II Ogniowy Turniej Siatkówki (ogród MOK)
19.00 – pokaz filmu „Fragmenty” w reż. Agnieszki Woszczyńskiej (sala teatralna MOK)
19.30 – spotkanie z Jurorami konkursu: Agatą Golańską, Agnieszką Woszczyńską i Mariuszem Szulcem
20.30 – konkurs filmów amatorskich (ogród MOK)
24.00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (sala teatralna MOK)
Inne

Ciekawe artykuły