REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna startuje na linii Łódź Widzew Zgierz

Już w najbliższy poniedziałek 1 września pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wyruszą na nowy szlak łączący Zgierz z Dworcem Łódź Widzew. Zgodnie z przyjętą przez Spółkę tradycją, pasażerowie nowej linii w dniu jej uruchomienia nie będą płacili za bilet. 

Od 1 września, aby zachęcić pasażerów do korzystania z połączeń przewóz rowerów w wszystkich pociągach ŁKA będzie bezpłatny.
 
Dzięki uruchomieniu nowego połączenia przejazd pomiędzy Zgierzem, a Dworcem Łódź Widzew zajmie zaledwie 16 minut. Każdego dnia realizowanych będzie 12 połączeń, których godziny skoordynowane zostały z pociągami do Warszawy, Koluszek, Łowicza i Kutna. 
 
Uruchamiana linia to kolejny krok do budowy sieci połączeń integrujących miasta i gminy województwa łódzkiego. Usprawni ona przemieszczanie się po Łodzi, a dzięki skomunikowaniu rozkładu jazdy z pociągami dalekich relacji ułatwi podróż do Warszawy, Koluszek, czy innych miast regionu – powiedział Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego.
 
Pociągi ŁKA będą zatrzymywały się na odnowionych przystankach Łódź Arturówek, Łódź Marysin oraz Łódź Stoki. Rozkład jazdy pociągów umożliwia dojazd do Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego, licznych wydziałów łódzkich uczelni, a także wielu zakładów pracy zlokalizowanych w dzielnicy Łódź Widzew.
 
ŁKA to także świetne uzupełnienie systemu komunikacji miejskiej. Łodzianie dzięki kolei będą mogli jeszcze szybciej przemieszczać się pomiędzy największymi łódzkimi osiedlami, a w przyszłości także i centrum miasta – mówi Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
 
Koszt biletu normalnego za przejazd to 3 złote, uczniowskiego 1,89 zł, a studenckiego 1,47 zł.
 
Wierzę, że atrakcyjna cena przejazdu, także jej czas, a także komfort jaki oferują pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zachęci mieszkańców do korzystania z naszej oferty i do poruszania się po Łodzi transportem publicznym – powiedział Andrzej Wasilewski Prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.
 
Zgodnie z zapowiedzią Marszałka Województwa Łódzkiego od 1 września Łódzka Kolej Aglomeracyjna nie będzie pobierała opłat za przewóz rowerów w pociągach. Pierwszego dnia przejazd na trasie Łódź Widzew – Zgierz będzie bezpłatny. Dodatkowo na obu dworcach staną punkty informacyjne, pracownicy przez cały dzień będą rozdawali rozkłady jazdy i udzielali informacji, a dla pasażerów przewidziano upominki i poranną kawę.

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.