REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

13. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run – 23.05.2015

Można już zapisywać się na 13. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. W ubiegłym roku na starcie biegu głównego stanęło trzy tysiące osób, a kolejnych kilkaset zawodników i zawodniczek rywalizowało w innych kategoriach. Popularność imprezy przyniosła jej czołowe miejsca w rankingach polskich biegów na 10 kilometrów.
 
Organizatorzy chcą, aby najbliższa edycja znów była rekordowa. Tym razem na uczestników będzie czekało aż pięć tysięcy numerów startowych. Wysoka frekwencja wśród biegaczy niepełnosprawnych, dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjów i szkół średnich może spowodować, że Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run będzie największą imprezą dla biegaczy w województwie łódzkim w 2015 roku.
 
Podobnie, jak w ostatnich latach, start zostanie zlokalizowany w okolicach Manufaktury. Meta tym razem usytuowana będzie na ulicy Zachodniej, a podsumowanie imprezy nastąpi w pobliżu Parku Staromiejskiego.
 
Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o trasie biegu, jednak będziemy chcieli jak największy odcinek pokonać samą ulicą Piotrkowską – zapowiada Jacek Chmiel, współorganizator biegu.
 
Pewne jest, że na wyremontowaną Piotrkowską wrócą biegi dla dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych. – W przypadku tych konkurencji, start i meta zostaną zlokalizowane na wysokości Pasażu Schillera  – dodaje Jacek Chmiel.
 
W pakiecie startowym oprócz profesjonalnej koszulki, biegacze znajdą napój izotoniczny, wodę mineralną, batoniki Knoppers, kosmetyki od Rossmanna i gadżety od sponsorów. Ponadto każdy zawodnik po biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz regeneracyjny posiłek – wylicza Robert Blesiński ze stowarzyszenia Akademia Sport i Zdrowie, organizator biegu.
 
Będąca sponsorem tytularnym imprezy firma Rossmann zadba też o dodatkowe atrakcje. – W 2015 roku otworzymy tysięczną drogerię Rossmanna w Polsce. To dla nas ważne wydarzenie i akcentów z nim związanych nie zabraknie także podczas biegu. Tradycyjnie trzymamy kciuki za naszą firmową reprezentację, która co roku liczy kilkadziesiąt osób. Bardzo kibicujemy także tym, którzy zaczynają swoją przygodę z bieganiem, traktują dyscyplinę jako sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu i ciekawą formę rekreacji, a Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run to dla nich pierwsza tego rodzaju impreza – mówi Marek Maruszak, prezes Rossmann Polska.
 
Zapisy obywaja się na stronie internetowej: www.biegpiotrkowska.pl. Znajdą się tam wkrótce wszystkie informacje dotyczące majowej imprezy.
 
W kwietniu ruszą bezpłatne treningi dla osób, które chcą przygotować się pod okiem fachowców do majowego wydarzenia. Zajęcia będzie prowadziła Joanna Chmiel, była mistrzyni Polski w maratonie, zwyciężczyni maratonów m.in. w Las Vegas.
 
Imprezie patronują: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.
Początek biegu głównego 23 maja o godzinie 18.30 w Łodzi. Więcej informacji wkrótce na www.biegpiotrkowska.pl.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.