REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

pARTyzant w Zgierzu – 7.03.2015

W sobotę 7.03.2015 o godz. 20 w zgierskim klubie Agrafka gwiazdą bedzie muzyk i wirtuoz gitarowy Partyzant, czyli Krzysztof Toczko.

pARTyzant (Krzysztof Toczko) początek swojej działalności artystycznej zawdzięcza legendarnej grupie Dżem. Szlify muzyczne i literackie zdobywał u swojego przyjaciela Ryśka Riedla. Od 1991 roku przez trzy lata gitarzysta swoim solowym występem otwierał koncerty zespołu, jak i gościnnie wspomagał muzyków grając na akordeonie, harmonijce ustnej, instrumentach perkusyjnych czy gitarze akustycznej. Gitarzysta gości na czterech płytach Dżemu nagranych w tamtym okresie.
W latach 1997-2012 zasilał szeregi Zdrowej Wody. Współpraca zaowocowała czterema studyjnymi albumami oraz innymi wydawnictwami.
 
pARTyzant posługuje się trudną, nietypową techniką gitarową tappingu oburęcznego (wydobycie dźwięku poprzez odpowiednie uderzanie strun palcami). Umożliwia ona prowadzenie kilku niezależnych linii melodycznych, jak i granie na dwóch gitarach jednocześnie. Szerszy rozgłos muzyk zawdzięcza witrynie internetowej YouTube (www.youtube.com/partyzgit) gdzie codziennie kilka tysięcy ludzi ogląda jego klipy co daje wynik niemal 6-iu milionów wyświetleń.
 
Temat „Misirlou“ grany na gitarze ołówkami był wykorzystany przez CNN w programie Dona Lemona CNN NEWSROOM .
Od 2008 roku pARTyzant zyskał większe możliwości dzięki polskiej firmie lutniczej Mensinger, która stworzyła dla niego specjalny sygnowany model gitary dwugryfowej Mensinger Monster.
 
Od 2012 roku muzyk organizuje trasę „Gitarowa OFFensywa“, która promuje grę na gitarze i przybliża słuchaczom ogromne możliwości tego instrumentu. Celem trasy jest ponadto wyszukiwanie gitarowych indywidualności. pARTyzant ma już za sobą występy u boku takich gigantów gitary jak: Joe Satriani, Al Di Meola, Steve Lukather czy Tommy Emmanuel. Wyrażają oni pochlebne opinie na temat artysty co można zobaczyć we wspomnianej już witrynie YouTube.
 
W szerokim repertuarze artytsty znajdziemy kompozycje własne, jak i orginalne interpretacje muzyki filmowej, klasycznej , bluesowej, rockowej czy jazzowej. Na perkusji towarzyszy gitarzyście 18-letni syn Mikołaj Toczko, który pomimo młodego wieku ma już za sobą spore doświadczenie sceniczne (m.in. wieku lat 10-iu zagrał gościnnie z Marylą Rodowicz). 
 
W październiku 2013 roku na rynku ukazała się pierwsza płyta duetu „Guitar Cinema“ , która została wysoko oceniona przez magazyn „Gitarzysta“ (9/10 )
 
Od roku 2014 towarzyszy Partyzantowi i jemu synowi Mikołajowi basista Paweł Klimczak.
 

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.