REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

20-LECIE Dożynek Gminnych w Dzierżąznej

W minioną niedzielę 31 sierpnia 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej odbyło się 20-LECIE Dożynek Gminnych. Święto, cieszące się zawsze popularnością i uznaniem mieszkańców gminy Zgierz oraz województwa łódzkiego,  tradycyjnie rozpoczęło się korowodem z wieńcami dożynkowymi i polową mszą świętą. Podczas część oficjalnej starości wręczyli chleb gospodarzom dożynek, następnie podzielono się chlebem oraz wręczono wieńce dożynkowe.

Podczas imprezy nie zabrakło również wielu atrakcji, jak choćby prezentacja dorobku twórców ludowych, stoiska sołeckie czy wesołe miasteczko. Dla smakoszy przygotowano punkty gastronomiczne. Podobnie jak w roku ubiegłym imprezę wzbogaciła akcja honorowego oddawania krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Całości dopełniły występy zespołów amatorskich działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej oraz zespołu 2 Faces. Gwiazdą wieczoru był zespół Bracia, po którego występie odbyła się dyskoteka z DJ-em.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,