REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

"Większa wiedza – Skuteczna praktyka – doskonalenie kadr oświaty powiatu zgierskiego" – 11.09.2014

W dniu 11 września 2014r. w godz. 9.30 –13.45 w Starostwie Powiatowym w Zgierzu, w Sali konferencyjnej na I piętrze odbędzie się konferencja inaugurująca projekt pn. „Większa wiedza – Skuteczna praktyka – doskonalenie kadr oświaty powiatu zgierskiego” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 3.5.

 

Celem głównym projektu jest zwiększenie jakości systemu doskonalenia nauczycieli oraz wspomagania rozwoju szkół i przedszkoli w powiecie Zgierskim. Cele szczegółowe to podniesienie kompetencji dyrektorów i nauczycieli placówek oświatowych oraz zwiększenie współpracy pomiędzy placówkami oświatowymi i ich radami pedagogicznymi. W ramach projektu wsparciem objętych zostanie 35 placówek (29 szkół dla dzieci i młodzieży oraz 6 przedszkoli), uczestnikami projektu będzie 35 dyrektorów i 315 nauczycieli z powiatu zgierskiego.

Zaproszeni goście: Zarząd Powiatu, Rada Powiatu, Sekretarz Powiatu, Naczelnicy Wydziału FZ oraz Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, Radni (członkowie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji), Członek Departamentu POKL, Członek Zarządu woj. Łódzkiego, Łódzki Kurator Oświaty, Koordynator projektu ORE w Warszawie, Burmistrzowie Miast i Wójtowie Gmin z terenu powiatu zgierskiego, Dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz Dyrektorzy Przedszkoli, Dyrektorzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych z powiatu zgierskiego, Dyrektor WODN.

Program konferencji:

  • 9.30-10.15 – Rejestracja uczestników konferencji
  • 10.15-10.30 – Rozpoczęcie konferencji
  • 10.30-11.00 – Informacja o projekcie systemowym Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie pn. „System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym, kompleksowym wspomaganiu szkół”
  • 11.00-12.30 – Wykład nt. doskonalenia kadry oświatowej jako pomysłu na przyszłość
  • 12.30-13.30 – Obiad
  • 13.30- 13.45 – Prezentacja multimedialna nt. projektu „Większa wiedza – Skuteczna praktyka – Doskonalenie kadr oświaty powiatu zgierskiego”
  • 13.45-14.00 – Pytania/ Odpowiedzi/ Dyskusja
  • 14.00 – 14.30 – Briefing prasowy
Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,