REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

20 modeli nowoczesnych ekspresów do kawy

Chyba każdy z nas lubi kawę. Delektowanie się tym aromatycznym napojem z pewnością docenia wiele osób. Aktualnie wcale nie musimy chodzić do kawiarni, by cieszyć się doskonałym aromatem ulubionej kawy. Z powodzeniem możemy zainwestować w nowoczesny ekspres do kawy, dzięki któremu będziemy doświadczać najwyższych wrażeń smakowych i delektować się ulubioną kawą w domowym zaciszu. Jaki model ekspresu do kawy zasługuje na uwagę? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli zamierzamy kupić ekspres do kawy? Oto kilka sugestii i modeli, które wyróżniają się swoją nowoczesnością oraz funkcjonalnością.

Jakie funkcje powinien posiadać nowoczesny ekspres do kawy?

Oczywiście, funkcje które zaprezentujemy są przykładowe. Nie wszystkie ze wskazanych modeli ekspresów do kawy, które wymienimy poniżej, będą znajdowały się w tych urządzeniach. Jednak to, na co z pewnością warto zwrócić uwagę to różnego rodzaju udogodnienia, które sprawią, że użytkowanie ekspresu będzie przyjemnością. Zacznijmy od funkcji automatycznego czyszczenia i odkamieniania. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nam sporo czasu oraz energii, a tym samym unikniemy frustracji. Ciekawym rozwiązaniem jest także funkcja regulacji mocy, dzięki której, będziemy mogli ustawić odpowiednią moc w zależności od naszych preferencji funkcja regulacji temperatury wody nie jest dostępne w każdym ekspresie, aczkolwiek występuje w 3 stopniowej skali. Funkcja programowania to nic innego jak programator czasowy, który umożliwia nam ustawienie dokładnej godziny o której ma zostać zaparzona dla nas sprawa. System ESE funkcja, która znajduje się w ekspresach do kawy na saszetki. Pewnie niektórzy będą teraz zaskoczeni, gdyż wiele osób spodziewało się jeżeli już to kapsułek. Funkcja pamięci pozwala nam dać na zapisanie ulubionych kaw wedle naszego własnego przepisu oraz preferencji. Niektóre ekspresy oferują nam aż 6 profili, co z pewnością docenią rodziny wielodzietne lub wielopokoleniowe. Funkcja automatycznego wyłączania zazwyczaj jest dostępna w ekspresach kapsułkowych lub kolbowych, czyli półautomatyczny. Oznacza to, że kiedy ekspres przechodzi w stan bezczynności, automatycznie się wyłącza. W nowoczesnych ekspresach do kawy znajdziemy także funkcję oszczędzania energii i jest to specjalny program, który ma na celu minimalizować zużywaną energię.

Ekspresy do kawy, na które warto zwrócić uwagę, jeżeli planujemy zakup

Philips LatteGo EP2236/40
Gorenje ATCM730T
DeLonghi Intensa ECAM 23.460.B
Siemens TE651209RW EQ.6 PLUS
DeLonghi Stilosa EC235.BK
Siemens EQ.6 Plus s500 TE655203RW
Krups Evidence EA8901
Sencor SES 4040BK
DeLonghi Intensa ECAM23.460.S
DeLonghi Dinamica ECAM350.55.B
Philips Series 3200 Latte Go EP3243/50
DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.B
DeLonghi BCO411.B
DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.95.T
Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo XS KP1A3B31
Bosch Tassimo My Way 2 TAS6502
DeLonghi Magnifica S Cappuccino ECAM 22.360.S
DeLonghi Dinamica Plus ECAM370.70.B
Krups Roma EA8108
Philips EP5441/50 Series 5400

Co zrobić, kiedy ekspres do kawy uległ awarii?

Bez względu na to, czy zainwestowaliśmy w nowoczesny ekspres do kawy, czy też posiadamy nieco starszy model, musimy liczyć się z tym, że ekspres, będący urządzeniem elektrycznym, może się zepsuć. Nie warto jednak poddawać się od razu i rozpoczynać poszukiwanie nowego sprzętu, gdyż będą to dodatkowe koszty, obciążające nasz budżet. Naprawa starszego sprzętu elektrycznego może przynieść naprawdę zaskakujące efekty. Niektóre błędy wynikające z niewłaściwego użytkowania sprzętu, ale pojawiają się także mankamenty już w trakcie produkcji. Naprawa sprzętu elektrycznego może je zniwelować i sprawić, że będzie on działał jeszcze lepiej i tym samym sprawniej. Kluczowe jest jednak to, by wybrać sprawdzony serwis, który wyróżnia się doświadczonym zespołem pracowników, a także solidnością wykonywanych napraw. Niewątpliwie tai wybór sprawi, że przekonamy się do tego, że warto naprawiać ekspres do kawy i nie generować elektrośmieci, które zagrażają naszej planecie.

Inne

Ciekawe artykuły