REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

23-latek ze Zgierza przez 4 lata udawał agenta ABW

4 grudnia 2011 r. Michał K. został zatrzymany przez agentów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – tych prawdziwych. Dwa dni później zgierski sąd aresztował 23-latka. 

Chłopak zeznał w prokuraturze, że udawał agenta, ponieważ marzył o pracy w ABW. Podszywanie się za funkcjonariusza było realizacją jego marzeń. 
 
Michał K. wcielił się w rolę agenta w styczniu 2007 r. Miał wówczas 19 lat. Od tego czasu wielokrotnie podawał się za pracownika ABW w różnych instytucjach, posługiwał się także sfałszowaną legitymacją służbową. Wpadł kiedy w zgierskiej jednostce wojskowej chciał uzyskać od żołnierzy dane z życia osobistego jednego z żołnierzy. Mężczyzna wzbudził podejrzenia wśród wojskowych.
 
Najczęściej podrobiona legitymacja pomagała załatwiać mu „rzeczy niemożliwe” w różnych instytucjach. Bywało, że szastał legitymacją, przed nosem strażników miejskich gdy chciała ukarać go straż miejska.
 
Michał K. wcielał się z powodzeniem także w rolę społecznika. Miał namawiać do współpracy z nim kobietę, która nielegalnie handlowała alkoholem. Zatrzymał również podejrzanego o kradzież i przekazał go w ręce policjantów. 
 
W końcu wpadł kiedy znajoma poprosiła go, aby uzyskał informacje o życiu jej męża – żołnierza. W banku bez problemów sprawdził jego stan konta. Wojskowi nie dali się jednak złapać. 
 
Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Kurtka na rower – jak ją wybrać?

Jazda na rowerze to pasja, którą możemy uprawiać o każdej porze roku. Niezależnie od pory dnia czy warunków atmosferycznych, odpowiednio dobrana kurtka rowerowa gwarantuje komfort

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na