REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

29. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego

W poniedziałek 13.12.2010 r. o godz. 18.00 w kościele farnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ofiar stanu wojennego. Następnie około. godz. 19.00 Prezydent Miasta Zgierza – Iwona Wieczorek, złoży kwiaty pod tablicą pamiątkową umieszczoną na Kościele Farnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu. 
 
W hołdzie zgierzanom oraz wszystkim Polakom, którzy byli prześladowani za wolę urzeczywistnienia marzenia o odrodzonej, wolnej i demokratycznej Polsce, zapalone zostaną również znicze.  
 
Iwona Wieczorek, zapali także znicz pod tablicą umieszczoną na kamieniu, przy Pasażu Solidarności.  Pierwsza tablica w tym miejscu odsłonięta została wolą zgierskiego solidarnościowego podziemia stanu wojennego w 1982 roku. Tablica poświęcona jest pamięci Pomordowanych w czerwcu 1956 roku w Poznaniu, na Wybrzeżu 1970 roku i podczas stanu wojennego.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a