REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

29. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego

W poniedziałek 13.12.2010 r. o godz. 18.00 w kościele farnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ofiar stanu wojennego. Następnie około. godz. 19.00 Prezydent Miasta Zgierza – Iwona Wieczorek, złoży kwiaty pod tablicą pamiątkową umieszczoną na Kościele Farnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu. 
 
W hołdzie zgierzanom oraz wszystkim Polakom, którzy byli prześladowani za wolę urzeczywistnienia marzenia o odrodzonej, wolnej i demokratycznej Polsce, zapalone zostaną również znicze.  
 
Iwona Wieczorek, zapali także znicz pod tablicą umieszczoną na kamieniu, przy Pasażu Solidarności.  Pierwsza tablica w tym miejscu odsłonięta została wolą zgierskiego solidarnościowego podziemia stanu wojennego w 1982 roku. Tablica poświęcona jest pamięci Pomordowanych w czerwcu 1956 roku w Poznaniu, na Wybrzeżu 1970 roku i podczas stanu wojennego.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Gdzie zorganizować swoje wesele?

Organizacja wesel to stresujące zadanie, zwłaszcza dla młodej pary. Przecież w tym wyjątkowym dniu wszystko powinno być idealne. Z tego powodu niezbędny jest wybór takiego

KONCERT SARIUS

Data wydarzenia:15.04.2023, godz. 18:00Organizator:Miejski Ośrodek Kultury (MOK) w ZgierzuMiejsce wydarzenia:„Stary Młyn” – ul. Długa 41a (sala widowiskowa)Z koncertem w Zgierzu wystąpi SARIUS – Facebook wydarzenia