REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa w powiecie

 Już po raz czwarty odbył się Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych pod patronatem starosty zgierskiego. Jak co roku impreza organizowana przez Łódzki Oddział Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę z siedzibą w Ozorkowie zgromadziła prace autorstwa kilkudziesięciu podopiecznych warsztatów terapii zajęciowych, domów pomocy społecznej, szkół i przedszkoli nie tylko z terenów powiatu zgierskiego ale także województwa łódzkiego. Jury było pod wrażeniem technik i surowców użytych do zbudowania tak imponujących szopek.

 
Drewno, słoma, glina to tradycyjne materiały ale pojawiły się też szopki zrobione z żołędzi, kory czy zapałek. Na mnie największe wrażenie zrobiła jednak praca wykonana z makaronumówi zasiadający w jury wicestarosta zgierski Marcin Karpiński. Widać opinię tę podzielili także inni oceniający, ponieważ makaronowa szopka zrobiona przez Dom Pomocy Społecznej w Ozorkowie zdobyła I nagrodę w konkursie, w kategorii osób niepełnosprawnych. 
 
Pozostałe najwyższe miejsca na podium zajęli: w kategorii przedszkoli – Przedszkole Miejskie NR 4 w Ozorkowie, w kategorii Szkół podstawowych – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Słowiku, natomiast wśród gimnazjów najlepsze okazało się to z numerem 1 w Ozorkowie.

Inne

Ciekawe artykuły