REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

4 Warsztaty Artystyczno Rękodzielnicze JESTEŚMY

Trzydzieści dwie placówki, w tym domy pomocy społecznej i warsztaty terapii zajęciowej, z terenu województwa łódzkiego przybyły do Aleksandrowa Łódzkiego, aby uczestniczyć w imprezie integracyjnej na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Już po raz czwarty osoby niepełnosprawne spotkały się, aby zaprezentować swoje możliwości i zdolności, a także promować i podkreślać potrzebę integracji społecznej tego środowiska. Ośrodki przedstawiły swój dorobek artystyczny w formie kabaretów i skeczy. Na stoiskach prezentowane były prace i wyroby rękodzieła wykonane przez podopiecznych różnymi technikami.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński, zaś Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki oraz posłanka na Sejm RP Agnieszka Hanajczyk objęli patronat honorowy nad imprezą. Warsztaty odbyły się dzięki staraniom Polskiego Towarzystwa Pomocowego POMOST oraz Domu Samopomocy w Aleksandrowie Łódzkim.
Jako pierwsze zaprezentowały swoje umiejętności dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Aleksandrowie Łódzkim w montażu słowno – muzycznym zatytułowanym „Złap lato za rękę”.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają