REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

4 Warsztaty Artystyczno Rękodzielnicze JESTEŚMY

Trzydzieści dwie placówki, w tym domy pomocy społecznej i warsztaty terapii zajęciowej, z terenu województwa łódzkiego przybyły do Aleksandrowa Łódzkiego, aby uczestniczyć w imprezie integracyjnej na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Już po raz czwarty osoby niepełnosprawne spotkały się, aby zaprezentować swoje możliwości i zdolności, a także promować i podkreślać potrzebę integracji społecznej tego środowiska. Ośrodki przedstawiły swój dorobek artystyczny w formie kabaretów i skeczy. Na stoiskach prezentowane były prace i wyroby rękodzieła wykonane przez podopiecznych różnymi technikami.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński, zaś Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki oraz posłanka na Sejm RP Agnieszka Hanajczyk objęli patronat honorowy nad imprezą. Warsztaty odbyły się dzięki staraniom Polskiego Towarzystwa Pomocowego POMOST oraz Domu Samopomocy w Aleksandrowie Łódzkim.
Jako pierwsze zaprezentowały swoje umiejętności dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Aleksandrowie Łódzkim w montażu słowno – muzycznym zatytułowanym „Złap lato za rękę”.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a