REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

44-latek rozcieńczał i sprzedawał alkohol

Zgierscy kryminalni zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który trudnił się nielegalnym handlem alkoholem. Trefnym towarem handlował w swoim mieszkaniu w Zgierzu przy ul. Puławskiego.

Mężczyzna rozcieńczał u siebie i sprzedawał alkohol bez polskich znaków akcyzy. Podczas gdy policjanci przeszukiwali mieszkanie należące do 44-latka, do jego drzwi zapukało kilku klientów. Jeden z nich przyszedł z pustą butelką o pojemności 0,25 litra by napełnić ją ze „źródła” za atrakcyjną kwotę 2 złotych. Klienci, którzy życzyli sobie alkohol w ilości pół litra za butelkę płacili 5 zł. Kryminalni ustalili, że 44-latek zajmował się tym procederem od września 2010 r. Miał wielu stałych nabywców.
 
Wśród tej grupy znaleźli się i tacy, którzy twierdzili, że jakość alkoholu nie jest najlepsza, ale cena rekompensuje zły smak trunku. Za to przestępstwo skarbowe zatrzymanemu grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat i kara grzywny.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność