REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Twoje zdrowie w Twoich rękach

W Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach odbyła się uroczystość podsumowująca projekt „Twoje zdrowie w twoich rękach”, kończącego pierwszy okres przygotowawczy starań o uzyskanie certyfikatu „Szkoły Promującej Zdrowie”. Placówka została włączona do Regionalnej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. 

Joanna Grzesiak, jej koordynator, w obecności Starosty Zgierskiego Krzysztofa Kozaneckiego wręczyła dyrektorowi szkoły Magdalenie Mackiewicz akces uczestnictwa.
 
Uczniowie z klas żywieniowych przygotowali stoiska z potrawami połączone z degustacją zdrowych koktajli owocowo- warzywnych. Każdy mógł uzyskać wskazówki, jak należy racjonalnie się odżywiać i sprawdzić czy grozi mu otyłość. Był też happeningi na temat szkodliwości używek we współczesnym świecie.
 
W roku szkolnym 2010/2011 wyodrębniliśmy dwa problemy priorytetowe: niewłaściwy sposób spędzania wolnego czasu oraz złe nawyki żywieniowe – mówi dyrektor Mackiewicz. – Podejmowaliśmy różnorodne działania promujące zdrowie, sprzyjające dobremu samopoczuciu fizycznemu i psychicznemu uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Dbaliśmy o bliski kontakt ze środowiskiem rodzinnym i lokalnym. Naszymi działaniami staramy się przekonać wszystkich, iż warto inwestować we własne zdrowie, pomnażać je i traktować jako lokatę na przyszłość.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,