REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

5 narzędzi niezbędnych w pracy hydraulika

Montaż instalacji wodno-kanalizacyjnych to zajęcie wymagające wiedzy, doświadczenia, precyzji oraz odpowiedniego sprzętu. Nawet najlepszy hydraulik nie będzie w stanie sprawnie usunąć awarii lub wykonać instalacji, bez odpowiednich narzędzi i akcesoriów. W które z nich warto się wyposażyć, planując rozpoczęcie pracy w tym niezwykle popularnym zawodzie? Poznaj 5 akcesoriów niezbędnych w pracy każdego hydraulika.

Zestaw kluczy hydraulicznych

Trudno o bardziej podstawowy przykład narzędzia hydraulicznego niż klucz szwedzki nastawny lub popularna żabka. Oczywiście, specjalista od instalacji powinien w swojej skrzynce narzędziowej posiadać znacznie więcej kluczy, począwszy od płaskich, poprzez nasadowe i trzpieniowe, aż po zaciskowe i samozaciskowe. Przydatne mogą okazać się również szczypce do rur.

Obcinaki do rur

Cięcie rur do pożądanej długości to codzienność w pracy hydraulika. Czynność tę znacznie ułatwia profesjonalny obcinak do rur stalowych, miedzianych, mosiężnych czy aluminiowych. Na rynku dostępne są również specjalne modele obcinaków do rur z tworzywa sztucznego jak PEX czy PP. Warto wyposażyć się w model z gratownikiem, którego użycie pozwoli w łatwy sposób wyeliminować zadziory powstające na skutek cięcia rur.

Zaciskarka i zgrzewarka

Po docięciu rur zwykle trzeba je połączyć z innymi elementami instalacji hydraulicznej, dlatego na wyposażeniu specjalisty nie może zabraknąć zaciskarki lub zgrzewarki. Ten pierwszy typ urządzenia sprawdza się przy rurach giętych, miedzianych oraz wykonanych z plastiku. Z kolei systemy z tworzyw sztucznych, jak PP, PE czy PVDF wymagają zastosowania zgrzewarki, która pozwala łączyć poszczególne elementy po wcześniejszym rozgrzaniu ich do odpowiednio wysokiej temperatury.

Warto w tym miejscu wskazać również na znaczenie, jakie w hydraulice odgrywa profesjonalna chemia techniczna. Prace montażowe oraz instalacyjne nie obejdą się bez teflonu czy specjalnej pasty do uszczelniania połączeń rurowych. Równie przydane będą odpowiednio dobrany silikon, akryl lub klej montażowy.

Gwintownica

Trudno wyobrazić sobie pracę hydraulika bez gwintownicy, która pozwala szybko i precyzyjnie wykonać gwint na rurze o dowolnej średnicy. Prosta obsługa i dokładne centrowanie to kluczowe parametry wysokiej jakości gwintownicy – zarówno tej ręcznej, jak i automatycznej maszyny gwintującej.

Giętarka do rur

Precyzyjne zaginanie rur umożliwia natomiast giętarka. Jej zastosowanie usprawnia i przyspiesza pracę, jednocześnie umożliwiając zastosowanie mniejszej liczny kolanek, muf czy złączek, co podnosi sprawność instalacji i ogranicza ryzyko ewentualnych przecieków.

Narzędzia hydrauliczne – zaufaj profesjonalistom

Niezawodne narzędzia to podstawa w pracy każdego hydraulika i warunek powstawania niezawodnych instalacji. Wszystko to, co niezbędne, znajdziesz w ofercie hurtowni Schmith24. Sprawdź asortyment i już dziś zamów szwedzki klucz nastawny, wysokiej klasy chemię techniczną oraz pozostałe akcesoria rekomendowane przez profesjonalistów z branży hydraulicznej.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a