REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

7 przydatnych funkcji smartwatcha

Inteligentne zegarki, czyli smartwatche, to jeden z najpopularniejszych gadżetów ostatnich lat. Przypominają klasyczne zegarki, jednak miejsce tarczy z zegarkiem zajmuje przeważnie dotykowy ekran. Można na nim sprawdzić godzinę, ale też np. pogodę, powiadomienia z telefonu czy uzyskać dostęp do różnych funkcji oraz aplikacji. Poniżej prezentujemy te najciekawsze naszym zdaniem opcje.

1) Dopełnienie smartfona

Urządzenie takie jak smartwatch może być używane oddzielnie, ale pełnię swoich możliwości odsłania dopiero po połączeniu ze smartfonem. Wówczas staje się swego rodzaju dodatkowym ekranem i kontrolerem, za pomocą którego możemy odbierać powiadomienia, połączenia telefoniczne i wiadomości, a nawet odpisywać na te ostatnie.

2) Funkcje sportowe

Zegarki smartwatch to w pewnym sensie bardziej zaawansowane opaski sportowe. Dzięki specjalnym czujnikom mogą rejestrować aktywność fizyczną użytkownika, np. liczyć kroki, mierzyć dystans, sprawdzać puls i monitorować spalane kalorie. Wszystkie wyniki można przeglądać zarówno na wyświetlaczu samego zegarka, jak i w aplikacji na telefonie, z którym smartwatch został sparowany.

3) Aplikacje

Bezpośrednio na ekranie smartwatcha można korzystać z wielu dedykowanych aplikacji, np. prognozy pogody, kalendarza czy kalkulatora, by wymienić te najbardziej podstawowe. Zegarki mogą mieć też np. aplikacje do sterowania aparatem smartfona, co stanowi znacznie bardziej praktyczną alternatywę dla samowyzwalacza.

4) Personalizacja

Wygląd ekranu startowego da się dowolnie zmieniać oraz dostosowywać do własnych potrzeb. To przede wszystkim niezliczona ilość imitacji tarczy zegarków analogowych i cyfrowych. Bez trudu zmienisz też kolor tła, np. jeśli chcesz mieć różowy smartwatch. Dzięki temu z pewnością nie znudzisz się wyglądem swojego zegarka.

5) Płatności smartfonem

Moduł NFC to jedna z najbardziej przydatnych funkcji, w jakie mogą być wyposażone inteligentne zegarki. Jego zastosowanie to m.in. szybkie parowanie urządzeń czy bezprzewodowy transfer plików, ale przede wszystkim może umożliwić wygodne płacenie telefonem. Sama obecność NFC nie gwarantuje jednak takiej opcji. Musisz się upewnić, czy dany smartwatch obsługuje płatności zbliżeniowe.

6) Moduł GPS

Przydatną funkcją okazuje się również śledzenie lokalizacji. Dzięki niej zegarki smart są używane do nawigacji lub rejestrowania przebiegu treningu. Nadajnik GPS może znajdować się w telefonie, z którym sparowaliśmy smartwatcha, albo w samym zegarku. Ta druga opcja daje znacznie większe możliwości. Biegacze nie muszą brać smartfona na trening, a rodzice mogą sprawdzić, gdzie aktualnie przebywa ich dziecko, o ile ma ze sobą urządzenie z włączonym GPS-em.

7) Szybkie ładowanie

Porządny smartwatch jest przeważnie wyposażony w pojemny akumulator, pozwalających na kilka do kilkunastu dni pracy na jednym ładowaniu. Jednak częste używanie różnych funkcji, szczególnie łączności bezprzewodowej, a także zbyt jasne ustawienie wyświetlacza, znacząco skraca czas pracy. Rozwiązaniem tego problemu są zegarki z funkcją szybkiego ładowania, najlepiej indukcyjnego. W krótkim czasie można je przywrócić do użyteczności, np. gdy śpieszymy się do pracy lub na trening.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają