Zdeklasowały rywalki

UKS Jedynka Aleskandrów Łódzki – RSMS Police 3:0 (25:20, 25:19, 25:12)

UKS: Maja Motylewska, Karolina Michalkiewicz, Klaudia Maryniak, Aleksandra Przepiórka, Sylwia Korzycka, Katarzyna Buchalska, Katarzyna Łubis, Agnieszka Rajkowska, Karolina Wiśniewska,  Ewelina Ryznar, Daria Bąkowska oraz Aurelia Pałyga.

Po premierowym występie na wyjeździe, kiedy to w ubiegłym tygodniu siatkarki Jedynki pokonały w Sulechowie tamtejszego Zawiszę 3:1, teraz w inauguracyjnym meczu przed własną publicznością podopieczne trenera Aleksandra Klimczyka nie dały szans SMS-owi Police, wygrywając w trzech setach. Zawodniczki z Polic wydawało się, że stawią większy opór aleksandrowiankom. W pierwszym meczu ekipa RSMS Police pokonała na własnym parkiecie PTSP II Piła 3:2. Jednak w Aleksandrowie Łódzkim nie miały nic do powiedzenia, choć trzeba przyznać, że w pierwszym secie podopieczne trenera Aleksandra Klimczyka miały wiele kłopotów, by wypracować sobie wyraźną przewagę. Jednak w drugim secie aleksandrowianki już z lekkością zdobywały punkty, by w trzeciej partii zupełnie opanować sytuację pod siatką.

Co prawda, trener Koimczyk wytknął swoim zawodniczkom niezbyt pewne zagrywki i jeszcze nie taką siłę w ataku, jaką by sobie życzył, ale podkreślił, że ta najwyższa forma jeszcze przed zawodniczkami Jedynki. W kolejnym meczu 9 października UKS Jedynka zmierzy się na wyjeździe z Budowlanymi Toruń.