Zapaśnicy ZTA na topie

W Raciborzu bardzo dobrze zaprezentowała się Klaudia Pilipczuk, która w kategorii 63 kilogramów wywalczyła srebrny medal.

Zgierzanka w finale zawodów przegrała z Angeliką Kotym (Niemcy) w dwóch rundach. Na matach w Stargardzie Szczecińskim walczyła Roksana Zasina. Podopieczna trenera Filipowicza stanęła na najwyższym stopniu podium. Zawodniczka ZTA w kategorii olimpijskiej 55 kg., w drodze po złoty medal pokonała silne rywalki. Zgierzanka pokonała najpierw brązową medalistkę mistrzostw świata juniorek Renatę Omilusik (Czarny Bór), w półfinale okazała się lepsza od srebrnej medalistki mistrzostw świata juniorek Dominiki Ossowskiej (Agros Żary), by w finale pokonać Natalię Kuśmińska (Zagłebie Wałbrzych).

Do tych wspaniałych sukcesów zgierskich zapaśniczek należy jeszcze dodać bardzo dobry występ Patryka Muszyńskiego, który w kategorii 75 kilogramów podczas Ogólnopolskich Zawodach Młodzików w Kielcach, wywalczył pierwsze miejsce.