REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Akademia Dojrzałego Dziennikarza w Zgierzu

Warsztaty dziennikarstwa prasowego i radiowego, wizyty w redakcjach mediów obywatelskich, spotkania z doświadczonymi dziennikarzami – to oferta Stowarzyszenia „Obywatele Obywatelom” dla seniorów w Zgierzu.

Projekt „Akademia Dojrzałego Dziennikarza”, realizowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020, właśnie się rozpoczął i potrwa do grudnia 2014 r. Do Akademii zapraszamy seniorów i seniorki (osoby w wieku 60+), którym proponujemy  cykl warsztatów dziennikarstwa prasowego i radiowego, w ramach których powstaną gazetki oraz audycje multimedialne adresowane do lokalnej społeczności.

Kto może się zgłosić?

W projekcie mile widziani są wszyscy seniorzy i seniorki bez względu na to, czy posiadają jakiekolwiek wcześniejsze doświadczenia w obszarze dziennikarstwa. Czekamy na osoby, które chcą działać twórczo i rozwijać umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii. Dla uczestników planowane są wyjazdy do rozgłośni Studenckiego Radia „Żak” w Łodzi oraz do redakcji niezależnego pisma lokalnego „Stacja Tłuszcz” w Tłuszczu w woj. mazowieckim.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt: [email protected] lub telefonicznie: Ilona Majewska, 660 80 21 07. Informacje o projekcie będą się ponadto pojawiać na jego stronie internetowej: http://dziennikarze.edu.pl/. 

Planowane działania:

Od końca czerwca do grudnia odbędą się warsztaty dziennikarskie po 3 godziny każdy. Następnie uczestnicy i uczestniczki zostaną przydzieleni, według preferencji i predyspozycji, do 6-osobowych grup, prasowej i radiowej. Praca w grupach będzie miała formę 6 dwugodzinnych spotkań oraz aktywności dziennikarskiej „w terenie”. Domknięciem cyklu edukacyjnego będzie warsztat w pełnej, 12-osobowej grupie (2 godziny). 

Przygotowane w ramach Akademii materiały będą szeroko promowane w lokalnych społecznościach, w formie drukowanych gazetek oraz portalu internetowego.

Udział w projekcie to niepowtarzalna okazja zdobycia nowych doświadczeń, twórczego spędzenia czasu, poznania nowoczesnych technologii. Wszystkie zajęcia i materiały szkoleniowe, wycieczka, a także poczęstunki w czasie spotkań są nieodpłatne.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,