REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ptaki wokół nas

Pogoda za oknem nie tylko dopisuje, ale także męczy. W związku z tym każde chwilowe nawet wyjście z domu może być dla nas nieco uciążliwe. Jednak są miejsca w Zgierzu gdzie upał nie musi być nieznośny. Mowa tutaj o parkach oraz lasach. 

Zapraszamy więc wszystkich do spędzania wolnego czasu w miejscach, które mogą przynieść nam nieco ulgi od upałów a w dodatku uraczą nas pięknem zieleni oraz lokalnej fauny w tym także ptaków. Każdy z nas widział pewnie takie ptasie osobniki jak kawki, gawrony, sikory czy sroki jednak gdyby dobrze przyjrzeć się miejskim parkom czy lasom okazać się może, że upatrzymy osobnika, którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Aby móc podziwiać bogactwo ptaków mniej spotykanych nie trzeba wcale siedzieć pół dnia w lesie w jednym miejscu, często wystarczy szczęście i odrobina ostrożności. Wiemy doskonale, że ptaki są płochliwe więc każdy ruch może powodować ucieczkę. Jednak gdy zaobserwujemy osobnika i po prostu staniemy może się okazać, że ptak od razu nie odleci pozwalając nam go dokładniej obejrzeć a nawet sfotografować. Do fotografowania ptaków niestety niezbędny jest aparat ze sporym zbliżeniem bądź lustrzanka z obiektywem o ogniskowej minimum 300mm (osobiście swego czasu robiłem zdjęcia o ogniskowej 250mm). 
 
Zachęcamy do odwiedzania wszelkich połaci zgierskiej zieleni, odpoczynku oraz obserwacji flory oraz fauny gdyż obecnie jesteśmy w okresie istnego wybuchu zieleni oraz dźwięków różnych gatunków ptactwa.
 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły