REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Akcja charytatywna "Pola nadziei" – 12.04.2014

Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu Zgierskiego do aktywnego udziału w akcji charytatywnej "Pola Nadziei". 

„Pola Nadziei” to ogólnopolska kampania, której motywem przewodnim jest żonkil – symbol nadziei, solidarności z chorymi na raka. Ideą akcji jest pozyskiwanie funduszy na działalność hospicjów a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los osób terminalnie chorych. Koordynatorem akcji w Polsce jest Hospicjum im. Św. Łazarza w Krakowie. Od 2009 roku w kampanii uczestniczy Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu.

Akcja składa się z dwóch części: jesienią cebulki żonkili sadzone są przez dzieci, młodzież, wolontariuszy hospicyjnych na terenach udostępnionych przez miasto, instytucje (głównie szkoły) i osoby prywatne, zaś  wiosną wolontariusze ścinają kwitnące już żonkile i kwestują w miejscach publicznych w charakterystycznych żółtych koszulkach. Ofiarodawcy otrzymują za przekazany datek kwiat żonkila.

W ubiegłym roku Hospicjum zebrało 6.978.74 zł. Kwota ta została przeznaczona na doraźne potrzeby podopiecznych.

Tegoroczna kampania zostanie przeprowadzona w następujących terminach:

  • 29 marca 2014 r. – Stryków,  
  • 5 kwietnia 2014 r. – Głowno i Aleksandrów Łódzki
  • 12 kwietnia 2014 r. – Zgierz.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Hospicjum.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,