REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Akcja darmowych profilaktycznych badań nerek

10 marca to Światowy Dzień Nerek. Z tej okazji zorganizowana jest ogólnopolska akcja NEFROTEST. W jej ramach mieszkańcy aglomeracji łódzkiej mogą skorzystać za darmo i bez skierowania z badań profilaktycznych nerek.

Na badania krwi wykrywające problemy nefrologiczne zaprasza Stacja Dializ B. Braun Avitum mieszcząca się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistyczego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, przy ulicy Parzęczewskiej 35. Pielęgniarki będą czekać na wszystkich, wcześniej zarejestrowanych chętnych 13 marca (niedziela) od 09.00 do 17.00. Rejestrować można się od 10 do 12 marca, w godz. 10.00-17.00 pod nr tel. 515 656 848 i 515 656 858. Organizatorzy zamierzają przebadać 550 osób. Na badania nie trzeba przyjść na czczo.

Choroby nerek dotykają 4 milionów Polaków. Ponieważ początkowo najczęściej nie dają wyraźnych objawów – większość osób nawet nie wie, że choruje. Nieleczone schorzenia nefrologiczne mogą prowadzić do przewlekłej niewydolności nerek – a ta nawet do śmierci. Wykryte na wczesnym etapie często można wyleczyć albo powstrzymać ich rozwój na wiele lat.
 
Badania są częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej „Nefrotest”, której organizatorem jest Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska, zrzeszająca większość polskich stacji dializ. Honorowy patronat nad przebiegiem i podsumowaniem całej akcji w Zgierzu będzie pełnił prof. dr hab. Michał Nowicki, Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Nefrologii.

Inne

Ciekawe artykuły

Gdzie zorganizować swoje wesele?

Organizacja wesel to stresujące zadanie, zwłaszcza dla młodej pary. Przecież w tym wyjątkowym dniu wszystko powinno być idealne. Z tego powodu niezbędny jest wybór takiego

KONCERT SARIUS

Data wydarzenia:15.04.2023, godz. 18:00Organizator:Miejski Ośrodek Kultury (MOK) w ZgierzuMiejsce wydarzenia:„Stary Młyn” – ul. Długa 41a (sala widowiskowa)Z koncertem w Zgierzu wystąpi SARIUS – Facebook wydarzenia