REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nauczyciel ze Zgierza pojedzie do Peru z radiową Jedynką

Paweł Tabaszewski, nauczyciel języka angielskiego ze Zgierza został finalistą konkursu organizowanego przez Program Pierwszy Polskiego Radia. W ostanim boju pokonał przewciwnika Łukasza Pechnika z Trzebni jednym punktem. Zwycięztwo jest  zasłużone ponieważ zgierzanin był faworytem w wyścigu już od samego początku i np. eliminacjach zdobył najwięcej punktów. 

W nagrodę pojedzie na 12-dniową wyprawę trekkingową do Peru i Kanionu Colca z jego odkrywcą. Wyjazd zaplanowany jest na okres 21 maja – 1 czerwca 2011 r. 

Aby wziąć udział w grze, trzeba było przejść najpierw pisemne eliminacje. Do ostatniej rozgrywki zakwalifikowało się 5 osób, które na radiowej antenie odpowiadały na pytania z zakresu geografii, np. jak nazywa się największe jezioro na świecie, albo na jakiej górze zbiegają się granice Polski, Ukrainy i Słowacji – czytamy na stronie internetowej polskiego radia. 

Zapisu z finału można odłuchać na stronie:

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,