REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Aktywni seniorzy

W Polsce żyje prawie 7,5 miliona osób w wieku powyżej 60 lat. Po zakończeniu pracy zawodowej, poszukują sposobów na wypełnienie wolnego czasu. W realizacji młodzieńczych marzeń, które były dotychczas nie do pogodzenia z życiem zawodowym i obowiązkami wobec rodziny, pomagają im Uniwersytety Trzeciego Wieku. O Zgierskim Uniwersytecie może przeczytać w najnowszym wydaniu tygodnika ITZ. Z lektury artykuły dowiemy się, że aktualnie studiuje tu 370 osób, które mogą nauczyć się języków obcych, obsługi komputera, ćwiczyć aerobik. Wszystkich łączy chęć rozwijania swoich zainteresowań i poszerzenia wiedzy. W gazecie, czytamy, że w Zgierzu Uniwersytet III Wieku istnieje od 2007 r. Przez ten czas słuchaczom wydano około 550 indeksów.
 
 Jeżeli chcesz  dowiedzieć się więcej jak zgierscy seniorzy aktywnie spędzają czas uniwersytecie, co zrobić by dołączyć do grona studentów, oraz jakie zajęcia cieszą się największą popularnością sięgnij po najnowszy numer Ilustorwanego Tygodnika Zgierskiego. WirtualnyZgierz.pl poleca. 
 
W gazecie ponadto znajdziemy, ciekawy artykuł o rodzine Zachertów. Pretekstem do wspomnień było spotkania muzealne, które odbyło się 16.11.2010 w Muzeum Miasta Zgierza. Prelegentem spotkania był Jan Andrzej Zachert, który zapoznał zainteresowanych mieszkańców Zgierza z rodowodem swojej rodziny i jej wkładem w rozwój przemysłu włókienniczego. Gość w trakcie swojej wizyty przekazał muzeum pamiątki rodzinne. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na  temat członków rodu, ich historii, działalności rodziny zapraszamy do lektury ITZ.
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają